Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

„Słodkie marzenia” Sipowskiego z nagrodą publiczności w konkursie na film BBC

Film pochodzącego z Łomży Dariusza Sipowskiego „Słodkie marzenia” („Blas a' Bhruadair”) został nagrodzony People's Choice Award w konkursie BBC i Canan. Film łomżanina zdobył nagrodę publiczności. Gala wręczenia nagród odbyła się w sobotę wieczorem.

Film składa się z krótkich rozmów z dziećmi z Glasgow Gaelic School, w których odpowiadają one na dwa pytania: „kim jesteś?” i „co chcesz osiągnąć?”.
- Strasznie mnie uderzyło to, że ranek spędziliśmy z tymi dziećmi, a potem wychodzisz i myślisz, że takie same dzieci, co mówiły do kamery, zostały gdzieś zastrzelone jak jakieś zające – mówił nam w połowie lutego twórca filmu Dariusz Sipowski z Łomży. - Dokładnie, jak wyjechaliśmy z Glasgow Gaelic School, w połowie grudnia był zamach w Newtown w USA, gdzie 20-letni gość z karabinem i pistoletami zastrzelił dwadzieścioro dzieci ze szkoły podstawowej, sześć nauczycielek, swoją matkę i siebie na końcu... 
Dariusz Sipowski, absolwent III LO w Łomży i dziennikarstwa w Akademii Humanistycznej w Pułtusku obecnie studiuje w szkockiej szkole filmowej.

200829104429.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę