Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

To nie była kradzież paliwa, tylko przepał – twierdzą władze województwa

Główne zdjęcie
Rekwizyty znalezione podczas listopadowych kontroli w autobusach PKS Łomża

„Wyniki kontroli z 14 i 23 listopada 2012 r. wykazały zużycie paliwa ponad normę i w związku z powyższym Komisja ds. Przepałów ukarała dwóch kierowców karami finansowymi” - czytamy w informacji przesłanej nam przez rzecznika prasowego marszałka województwa podlaskiego. Pytaliśmy czy Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, który formalnie jest właścicielem samorządowej firmy - PKS Łomża - został poinformowany o wykrytych brakach paliwa w autobusach w podległej mu spółce i czy sprawdzał zaistniałą sytuację i sposób jej rozwiązania? Przypomnijmy obie kontrole wykazały znaczące braki paliwa w zbiornikach kilkudziesięciu autobusów. Rekordziście brakowało aż 44 litrów paliwa. W ich efekcie, na wniosek blisko 90 kierowców PKS-u prezes samorządowej spółki dyscyplinarnie zwolnił przeprowadzającego kontrole rewizora.

„Procedury w przedsiębiorstwie przewidują kontrole zużycia paliwa przeprowadzane przez rewizorów, a ich raporty są później weryfikowane przez specjalnie do tego celu powołaną komisję” – czytamy w wyjaśnieniach Jana Kwasowskiego, rzecznika marszałka województw. - Wyniki kontroli z 14 i 23 listopada 2012 r. wykazały zużycie paliwa ponad normę i w związku z powyższym Komisja ds. Przepałów ukarała dwóch kierowców karami finansowymi, przy czym należy stwierdzić, że obaj kierowcy złożyli stosowne wyjaśnienia, a w żadnym razie ani wewnętrzna komisja, ani organy ścigania nie doszukały się znamion kradzieży paliwa - zapewnia.
Z wyjaśnień wynika, że „przepały” w łomżyńskim PKS-sie to efekt nie najnowocześniejszego taboru i okresu jesienno–zimowego.
- Tylko dlaczego wcześniej, przed kontrolą, kierowcy nie wykazywali przepałów – odpowiada zwolniony z pracy rewizor. 
On też zwraca uwagę, że w wyniku listopadowych kontroli stwierdzono znaczące braki paliwa - po kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt litrów paliwa w poszczególnych autobusach, ale także znaleziono w autobusach pojemniki z paliwem i plastikowe rurki mogące służyć do jego spuszczania.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę