Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

W weekend 28. Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej

- Już od ponad 20 lat młodzi Diecezji Łomżyńskiej spotykają się, aby przeżywać święto wiary i doświadczenie żywego Kościoła – przypomina ks. Jacek Czaplicki, diecezjalny duszpasterz młodzieży. - W tym roku spotkanie to okazja do wyznania Credo - „Wierzę” młodych naszej Diecezji. W łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży w Rio de Janeiro w lipcu, spotkamy się w Łomży 23. i 24. marca pod hasłem: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28, 19).

Tegoroczne Dni Młodzieży będą czasem modlitwy dziękczynnej za ośmioletni pontyfikat papieża Benedykta XVI i czasem zawierzenia Bogu nowo wybranego papieża Franciszka I.
- Nowy papież poprowadzi 28. ŚDM w Rio de Janeiro w Brazylii – zapowiada ks. Jacek Czaplicki. - I mamy nadzieję, że również kolejne, być może, na polskiej ziemi... Tymczasem zapraszamy młodych Diecezji Łomżyńskiej, duszpasterzy, katechetów i rodziców do udziału w święcie młodych w Roku Wiary, które jest współorganizowane przez Urząd Miasta Łomży.
Organizatorzy spodziewają się trzech tysięcy dziewcząt i chłopców, z których najmłodsi będą uczniami drugiej klasy gimnazjum. Uczestnicy przywiozą ze sobą palmy, śpiwory oraz ciepłe ubrania z uwagi na to, że spotkania będą odbywać się w kościołach. Zabiorą też z sobą drobne upominki, aby wręczyć je łomżankom i łomżanom goszczącym młodzież w swoich domach.
- W łomżyńskich kościołach co piątek od 8. lutego trwały spotkania modlitewne młodzieży z Łomży – opowiada ks. Jacek. - Stanowią duchowe przygotowanie na czekające nas święto wiary. 

Adoracje, procesje i koncerty w sobotę i Niedzielę Palmową
Dni Młodzieży zaczną się w sobotę, 23. marca, o godz. 13.30 spotkaniem ewangelizacyjnym i świadectwem młodych, prowadzonymi przez Wspólnotę Przymierze Miłosierdzia. Odbywać się ono będzie w dwóch kościołach: w kościele Krzyża Świętego dla młodzieży mieszkającej w parafiach Krzyża Świętego, św. Andrzeja Boboli, św. Michała Archanioła i Matki Bożej Bolesnej oraz w kościele Bożego Ciała dla młodzieży mieszkającej w parafiach pw. Bożego Ciała, Miłosierdzia Bożego, św. Brunona i Przemienienia Pańskiego w Piątnicy. Procesja eucharystyczna przejdzie o godz. 15. ulicami Łomży z kościoła Bożego Ciała obok kościoła Krzyża Św. do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie młodzi będą adorować Najświętszy Sakrament. Przed koncertem uwielbienia zespołu ŚDM o godz. 17.45 nastąpi intronizacja znaków Światowych Dni Młodzieży, zaś o godz. 19. – adoracja Krzyża ze śpiewem kanonów i medytacją Słowa Bożego. Młodzież złoży wyznanie wiary wobec biskupa łomżyńskiego.
W Niedzielę Palmową o godz. 9. w goszczących młodzież parafiach odbędzie się o godz. 9. jutrznia z katechezą na temat Orędzia Benedykta XVI na 28. ŚDM (www.sdm.org.pl) i spotkania w małych grupach, zwanych laboratoriami wiary. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 11. po koncercie zespołu ŚDM i wspólnej modlitwie wystąpi o 11.30 Magda Anioł z zespołem. Nabożeństwo Siedmiu Sakramentów i poświęcenie palm zaplanowano na godz. 14. Procesja palmowa z Sanktuarium do Katedry wyjdzie o godz. 15., Uroczysta msza św. pod przewodnictwem biskupa łomżyńskiego ks. Janusza Stepnowskiego rozpocznie się o godz. 16. na zakończenie 28. Światowych Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. 

Mirosław Robert Derewońko

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę