Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Kolejny atak zimy! Policja apeluje do kierowców

Główne zdjęcie
Łomża, w tle Górka Zawadzka i park Jana Pawła II

Tylko w ciągu ostatnich czterech dni (od 15.03 do 18.03) na łomżyńskich drogach doszło do 14 kolizji drogowych i jednego wypadku. - Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, a także lekkomyślność kierowców to ciągle główne przyczyny zdarzeń drogowych – podkreśla podinspektor Krzysztof Pilcicki z KMP w Łomży dodając, że teraz dochodzą do tego jeszcze fatalne warunki pogodowe. Tymczasem synoptycy zapowiadają, że opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne będą nam towarzyszyły nie tylko dziś, ale przez kolejne dni i noce.

Wiesław Winnicki synoptyk dyżurny białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB prognozuje, że dziś przez cały dzień nad regionem będzie utrzymywało się zachmurzenie całkowite z opadami śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym  i pogarszającymi widzialność od 1 km do 3 km. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od  3 cm do 7 cm. Opadom będzie towarzyszył wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty w porywach początkowo osiągający do 60 km/h, powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne, wschodni i południowo-wschodni. W nocy i jutro ma być podobnie. Tylko nocą prognozowany jest dalszy przyrost pokrywy śnieżnej od 2 cm do 5 cm, a w środę o kolejne od 1 cm do 3 cm. Na szczęście już nocą ma osłabnąć wiatr. 
- W związku z powrotem zimy, zmieniają się warunki drogowe, nawierzchnia dróg staje się śliska. Okazuje się jednak, że pomimo złej pogody, kierowcy w większości nie dostosowują prędkości do warunków panujących na drodze – podaje podinspektor Pilcicki. - Pamiętajmy, że często zła nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi znacznie wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Musimy, więc dostosować prędkość jazdy przede wszystkim do warunków panujących na drodze. Łomżyńscy policjanci w dalszym ciągu apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i daleko idącej rozwagi, zdjęcie nogi z pedału gazu i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu.
Okazuje się, że tylko w ostatnich dniach podczas kontroli drogowych policjanci z Łomży ujawnili czterech pijanych kierowców. Na ulicy Sikorskiego w Łomży dokonano zatrzymania 28-letniego mieszkańca gminy Piątnica, który kierował rowerem z 1 promilem alkoholu w organizmie, 25-letni mieszkaniec Konarzyc, na ulicy Kraska w Łomży kierował pojazdem renault z 1 promilem alkoholu, 29-letni mieszkaniec gminy Łomża kierował mercedesem na drodze nr 61 z 2 promilami alkoholu w organizmie. Rekordzistą okazał się 35-letni mieszkaniec gminy Piątnica, który na ul. Sybiraków w Łomży, prowadził swój pojazd marki renault z blisko 3 promilami alkoholu w organizmie.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę