Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Przed nami kolejna śnieżna nawałnica

Synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzegają przed opadami śniegu oraz silnymi zawiejami i zamieciami, jakie w nocy mają nadciągnąć nad region. Śnieżna nawałnica ma trwać przez cały wtorek, a miejscami może spaść nawet do 10 cm świeżego śniegu.

Dyżurny synoptyk Tomasz Siemieniuk intensywnym opadom śniegu nadał pierwszy, a zawieją i zamiecią śnieżnym drugi stopień zagrożenia. Nawałnica ma zacząć się około 2. w nocy i potrwać do godziny 22.00 W tym czasie – jak podaje  Siemieniuk - przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem wschodnim i południowo-wschodnim o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h oraz porywami wiatru od 55 km/h do 65 km/h. Stopniowo od zachodu będą przemieszczać się opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk synoptyk określa na 90%


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę