Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

„Oburzenie” zmieni Polskę

Główne zdjęcie
Zbigniew Ziobro

- Oburzenie jest potrzebne. Fala niezadowolenia może zmusić polityków do decyzji – mówił Zbigniew Ziobro, lider „Solidarnej Polski”, który w sobotę odwiedził Łomżę. Europoseł, były minister sprawiedliwości w rządzie PiS, w Wyższej Szkole Zarządzani i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego spotkał się ze studentami i mieszkańcami miasta i regionu. - Polakom żyje się coraz trudniej. Wzrasta bezrobocie, służba zdrowia podupada, pogarsza się bezpieczeństwo... Ale Polska może działać dużo lepiej, tylko trzeba mieć odwagę aby to zmienić – mówił Ziobro, zaznaczając że pierwszym krokiem do tego będzie zmiana Konstytucji.

Zbigniew Ziobro w Wyższej Szkole Zarządzani i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego
Zbigniew Ziobro w Wyższej Szkole Zarządzani i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego
Zbigniew Ziobro w Wyższej Szkole Zarządzani i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego
Zbigniew Ziobro w Wyższej Szkole Zarządzani i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego

I Solidarna Polska proponuje wprowadzić w Polsce system prezydencki, zlikwidować Senat, zmniejszyć o połowę Sejm, zmienić ordynację wyborczą wprowadzając jednomandatowe okręgi wyborcze, ale utrzymać także część miejsc obsadzanych w wyborach proporcjonalnych. Poza tym partia Zbigniewa Ziobry chce także m.in. szybkich sądów dla urzędników i polityków (Sąd Odpowiedzialności Państwowej), powszechnych wybory prokuratora generalnego, marszałków województw i starostów powiatowych, oraz wzmocnienia obywatelskich wniosków o referendum.
Ziobro pytany, podczas konferencji prasowej w siedzibie łomżyńskiej „Solidarności”, o powołany dziś „ruch oporu” pod nazwą „Platforma Oburzonych” mówił, że „narasta gorycz i krytyka tego co dzieje się w państwie”
- Państwo źle dział i to nie jest efekt mizernych rządów od 5 lat Platformy Obywatelskiej. Na przestrzeni ostatnich ponad 20 lat  przy władzy zmieniały się opcje polityczne, a państwo – jego organy – działają coraz gorzej. Oburzonych jest wielu Polaków.  Oburzenie jest potrzebne. Fala niezadowolenia może zmusić polityków do decyzji – oceniał Ziobro dodając, że popiera ideę „Oburzonych”.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę