Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Ceni się jak... Dobosz

Niespełna 2 800 złotych ma zapłacić Łomża za opracowanie studium wykonalności do projektu „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży – etap III” na realizację którego miasto ma zapewnione dofinansowanie unijne. Najtańszą ofertę wybrano po ogłoszeniu na miejskim BIP-e. Pod wyborem podpisał się zastępca prezydenta Beniamin Dobosz. Gdy on sam w 2009 roku przygotowywał takie samo studium wykonalności na I etap projektu, miasto zapłaciło mu za to kilkanaście razy więcej - aż 35 tysięcy złotych. Warto zauważyć, że w latach 2008 – 2012 autorów takich opracowań w Łomży nie szukało za pośrednictwem BIP-u. Ostatnie podobnej treści ogłoszenie było zamieszczone tu w grudniu 2007 roku.

Pod koniec lutego na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Łomży opublikowano ogłoszenie o postępowaniu  na „opracowanie Studium Wykonalności wraz ze sporządzeniem harmonogramu rzeczowo-finansowego dla projektu pn. „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży – etap III” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. I w odpowiedzi na to ogłoszenie do ratusza wpłynęło 10 ofert z całej Polski (szczegóły na zdjęciu). Połowa z nich zamykała się kwotą kilku tysięcy złotych, trzy są z ceną na poziomie kilkunastu tysięcy i tylko jedna oferta wysokością podobna jest do kwoty jaką cztery lata temu miasto zapłaciło obecnemu wiceprezydentowi Beniaminowi Doboszowi za studium wykonalności do realizowanego w ramach tego samego programu projektu „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży” - później nazywane etap I. We wrześniu ubiegłego roku, gdy dopytywaliśmy w ratuszu o autorów opracowań takich dokumentów i sposobu ich wyboru rzeczniczka prezydenta Łomży zapewniała, że wszystkich wybrano „zgodnie z zamówieniami Publicznymi”, a różna cena przy różnych opracowaniach „uzależniona jest od wielkości projektu, jego tematu rzeczowego oraz programu operacyjnego i osi priorytetowej, do którego był składany”. 

Cenna umiejętność
Z przesłanego zestawienia wynikało, jednak że najwięcej za takie opracowanie zapłaciliśmy właśnie Beniaminowi Doboszowi. Za studium wykonalności do projektu „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży” (Piłsudskiego, Spokojna i fragment Legionów) w 2009r. zainkasował on kwotę 35.000 zł. 
W tym samym roku Beniamin Dobosz napisał nam jeszcze dokumenty do dwóch innych projektów: „Rozbudowa i modernizacja systemu transportowego Łomży i okolic - etap II” (m.in. zakup autobusów scania) za kwotę 30 tys. zł,  i „Tereny sportowo-rekreacyjne nad Narwią - I etap” (port rzeczny i bulwary) za kwotę 15 tys. zł; a w kolejnym 2010 roku jeszcze do jednego „Instalacje solarne w obiektach użyteczności publicznej w Łomży – I etap” (solary na basenie przy SP 10) – za kwotę 9.000 zł.

„Na rynku w ostatnich latach znacznie zwiększyła się liczba firm wykonujących studia wykonalności, obniżeniu uległy więc ceny oferowane za przeprowadzanie takich usług” - komentuje Anna Sobocińska rzecznik prasowy prezydenta Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę