Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

W rankingu najgorszych miejsc do życia...

Główne zdjęcie
źródło: MRR

Na czele rankingu miejsc gdzie żyje się najlepiej znalazła się Warszawa i jej okolice. Na 13. miejscu jest Białystok, a na samym końcu listy powiat suwalski. Czwarty od końca jest powiat łomżyński, a szósty kolneński. Badanie lokalnego poziomu rozwoju społecznego (LHDI) przeprowadziła na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego Agenda ONZ ds. Rozwoju (UNDP).

Jak podało ministerstwo z raportu wynika, że najwyższy poziom rozwoju społecznego występuje w metropoliach, dużych miastach i na obszarach wokół nich, najniższy zaś w powiatach o charakterze wiejskim. 
Wskaźnik LHDI został skonstruowany w oparciu o istniejącą i stosowaną międzynarodowo metodę wskaźnika rozwoju społecznego (HDI - Human Development Index), która służy do badania rozwoju społeczno-ekonomicznego na poziomie krajowym. Jest to miernik wykorzystywany przez ONZ od lat 90., który uwzględnia na poziomie państw m.in. takie elementy, jak oczekiwana długość życia, dostęp do wiedzy i edukacji oraz średni poziom zamożności mieszkańców.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę