Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Nie było mocnych na III LO

Główne zdjęcie
Wioleta Szczytkowska, najlepsza zawodniczka III LO

Szczypiornistki III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży bez większych kłopotów zdobyły mistrzostwo województwa podlaskiego w kategorii szkół średnich. Podopieczne trenera Stanisława Niedbały w całych rozgrywkach wygrały wszystkie swoje mecze.

W turnieju finałowym Licealiady, który odbył się w miniony poniedziałek w hali im. Olimpijczyków Polskich wzięły udział cztery najlepsze ekipy fazy zasadniczej. Oprócz gospodyń w decydującej rozgrywce wystąpiły także zespoły Zespołu Szkół z Dąbrowy Białostockiej, Zespołu Szkół z Siemiatycz oraz IV LO z Białegostoku. W pierwszym spotkaniu zwyciężczynie pierwszej części sezonu, zawodniczki III LO zmierzyły się z białostoczankami (4. miejsce). Od samego początku łomżanki narzuciły ostre tempo i już po kilku minutach prowadziły 6:0, a na przerwę schodziły przy wyniku 17:3. W drugiej odsłonie trener Niedbała dał pograć już wszystkim zawodniczkom, oszczędzając siły tych najlepszych na starcie finałowe. Taki manewr nie miał większego wpływu na rezultat i grę "trzeciego", który ostatecznie wygrało 33 do 9.
W drugim pojedynku drużyna z Dąbrowy Białostockiej (nr 2) spotkała się z ZS Siemiatycze (nr 3). W tym meczu również zakończył się zgodnie z przewidywaniami. Dąbrowianki wygrały pewnie 26 do 12 i miały zapewnione już minimum srebrne medale.

Przed decydującą grą w uprzywilejowanej pozycji były miejscowe, gdyż w finałach rozgrywek Licealiady liczą się również wyniki bezpośrednich pojedynków z pierwszej części sezonu. Łomżanki w fazie zasadniczej pokonały dąbrowianki 23:16 i mogły pozwolić sobie nawet na porażkę sześcioma bramkami. Jednak zespół trenera Niedbały, mimo tak dużej przewagi, chciał udowodnić, że jest poza zasięgiem wszystkich. W pierwszej odsłonie na boisku trwała zażarta walka, w której nieco lepsze były gospodynie, wygrywając 10:7. Po zmianie stron ich przewaga jeszcze wzrosła i było wiadomo, że nic już nie odbierze im złotego medalu. W końcówce nasze szczypiornistki nieco odpuściły obronę i dąbrowianki zdobyły jeszcze kilka goli. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 19:16 i tytuł dla zespołu z Łomży stał się faktem.
- Dziewczyny przed meczem finałowym były trochę zdenerwowane, ale to chyba pozytywnie na nie wpłynęło. Pierwszą połowę zagrały przyzwoicie, a w drugiej już wiedziały, że mają ten mistrzowski tytuł i zagrały trochę spokojniej - ocenił szkoleniowiec III LO - Ogólnie przez cały sezon graliśmy bardzo dobrze. Większość meczów wygrywaliśmy 20-30 bramkami, więc jest się z czego cieszyć.

Bardzo dramatyczna była walka o brązowy medal. Zespół z Siemiatycz wygrał bowiem w fazie zasadniczej 11:8, ale w decydującym meczu lepsze o 4 gole były białostoczanki (wygrały 18:14) i to one mogły cieszyć się z trzeciego miejsca.
Oprócz nagród zespołowych, do drużyny III LO trafiły także wyróżnienia indywidualne. Najlepszą bramkarką jednogłośnie wybrano Urszulę Bałdowską, a królową strzelczyń została Amanda Szymborska. Tytuł najlepszej zawodniczki zespołu z Łomży trafił natomiast do Wiolety Szczytkowskiej.

Zwycięstwo w wojewódzkiej Licealiadzie niestety nie dało awansu do finału ogólnopolskiego, jak to jest np. w przypadku koszykówki chłopców, gdyż taka impreza nie jest organizowana. Turniej finałowy był za to dla niektórych zawodniczek "trzeciego" doskonałym przetarciem przed niedzielnym meczem II ligi z MTS-em Kwidzyn (hala im. Olimpijczyków Polskich, godz. 17.00) - Dziewczyny nabiegały się dużo, ale zrobimy jakąś odnowę i dalej trenujemy, żeby w niedzielę zagrać na dobrym poziomie. To na pewno będzie bardzo ciężka przeprawa - powiedział Niedbała.

is

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę