Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Seniorzy „Prefbetu” z wicemistrzostwem Polski w Przełajach

Główne zdjęcie
od lewej: P. Łobodziński, J. Nowak i E. Dobrowolski

W anormalnych warunkach pogodowych - przy silnym wietrze, mrozie i podającym śniegu - w Bydgoszczy na trasach, gdzie za dwa tygodnie rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata, odbyły się Przełajowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Wśród startujących zawodników byli również biegacze Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA, którzy drużynowo zdobyli srebrny medal.

W ramach mistrzostw rozegrano biegi na 4 i 12 kilometrów. 
-  Nasi wszyscy zawodnicy biegali dystans  dłuższy (eliminacyjny do Mistrzostw Świata) a medal został wywalczony w składzie Jakub Nowak (6m), Piotr Łobodziński (10m) i Emil Dobrowolski (15m) – podaje Andrzej Korytkowski, prezes i trener klubu. -. Jak podkreślają zawodnicy w takich fatalnych warunkach jeszcze nigdy nie dane było im startować w całej swojej karierze.  O pechu może mówić Jakub Nowak, który walczył o awans na Mistrzostwa Świata, niestety do reprezentacji kwalifikowało się 5 osób a 6-tego wyznacza trener kadry (wziął swego zawodnika, który …nie biegał w tym biegu eliminacyjnym), naszemu biegaczowi  do awansu zabrakło 11 sekund. 
Z dobrej strony zaprezentował się Piotr Łobodziński, którego zadaniem było „uzupełnianie” drużyny  a tymczasem Piotrek znalazł się w 10. najlepszych przełajowców Polski. Natomiast Emil Dobrowolski, który w ubiegłym roku na tym samym dystansie był 8. postanowił walczyć o awans i niestety przecenił swoje siły co w takich ciężkich warunkach bardzo się odbiło na zajętym miejscu, na szczęście nie miało to wpływu na lokatę drużyny.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę