Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Zima znowu zaskoczyła... Ford w rowie, Renault na dachu

Powrót zimy i wczorajsze opady śniegu najwidoczniej zaskoczyły drogowców i kierowców. Policjanci z Łomży podają, że tylko wczoraj zanotowali 7 kolizji i jeden wypadek drogowy. Wszystkie wydarzyły się, bo kierowcy wpadli w poślizg. Policjanci apelują o jazdę z prędkością dostosowaną do aktualnie istniejących warunków oraz sytuacji panującej na drodze, a nie do ustalonej dla poszczególnych odcinków maksymalnej dozwolnej prędkości.

Oto przykładowe dwa wczorajsze zdarzenie drogowe. Po godzinie 08:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na trasie nr 64 w okolicy miejscowości Wizna. 26-letnia mieszkanka powiatu białostockiego jadąc samochodem Renault Clio od strony Wizny w kierunku Łomży wpadła w poślizg w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem. Następnie zjechała do rowu gdzie doszło do dachowania pojazdu. Kobieta z pękniętą śledzioną trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wskazało, że była trzeźwa. Kolejne zdarzenie, miało miejsce wczoraj po godzinie 14:00 również w okolicach Wizny. 38-letni kierowca Forda Fokusa, jadąc w kierunku Białegostoku nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i wyjeżdżając z zakrętu wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu. O rok młodsza pasażerka z ogólnymi potłuczeniami ciała trafiła do szpitala. Przyczyny i okoliczności tych zdarzeń szczegółowo wyjaśniają policjanci.
Policjanci przypominają, że nawet najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne stosowane w pojazdach, takie jak np. systemy antypoślizgowe nie zapewniają stuprocentowego bezpieczeństwa. Są one jedynie pomocą dla kierowcy i z pewnością nie zastąpią zdrowego rozsądku, ostrożności i przewidywania sytuacji na drodze.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę