Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

W szachowej czołówce

Główne zdjęcie
Monika Marcińczyk

Czwarte miejsce zajęła niespełna 9-letnia Monika Marcińczyk z Łomży w rozegranych w Szczyrku Mistrzostwach Polski Młodzików. Monika - ubiegłoroczna Mistrzyni Polski w szachach do lat 8, startowała w grupie 56 dziewcząt do lat 10, i uzyskała świetny wynik 7 pkt na 9 możliwych. - Taki sam wynik dał dwóm innym zawodniczkom srebrny i brązowy medal, a o kolejności zajętych miejsc zadecydowała tylko punktacja pomocnicza – tłumaczy Grzegorz Kotarski prezes KSz MARATON, w którym gra mała łomżanka.

Monika podczas całych Mistrzostw przegrała tylko jedną partię - ze świeżo upieczoną Mistrzynią Polski Magdaleną Harazińską z Kielc. Dwa remisy padły natomiast w partiach z ubiegłoroczną wicemistrzynią Polski do lat 8 (i jednocześnie główną rywalką Moniki z jej rocznika) Zuzanną Adamczyk (Jastrzębie Zdrój) i nową wicemistrzynią Polski do lat 10 Zofią Szulc z Suwałk. Nasza zawodniczka zajęła również najwyższe miejsce w swoim roczniku wyprzedzając o 0,5 pkt Lidię Czarnecką z Elbląga.
- Wynik uzyskany przez Monikę jest wynikiem nieco powyżej naszych oczekiwań - przyznaje prezes KSz MARATON Grzegorz Kotarski. - Przed Mistrzostwami uznawaliśmy, że z uwagi na dużą różnicę wieku Monika jest w stanie dostać się do czołowej "dziesiątki" i awansować do Mistrzostw Europy. Mistrzostwa Polski pokazały, że Monika zrobiła większe postępy niż sądziliśmy, ale z uwagi na to, że na naszym terenie w tej grupie wiekowej brakuje dla niej konkurencji, trudno było to ocenić. Plasując się jako młodszy rocznik w ścisłej czołówce dziewcząt do lat 10 Monika pokazała, że jej talent rozwija się prawidłowo i w bardzo dobrym tempie. Jest to niewątpliwą zasługą metod szkoleniowych i osobistego zaangażowania trenera Vafy Mammadova, ale również samej zawodniczki i jej rodziców, którym serdecznie gratuluję. Bez dobrej współpracy wszystkich wymienionych osób nie byłoby to możliwe - mówi Kotarski.
Miejsce w pierwszej „czwórce” dało Monice prawo gry w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata Juniorów.
- Mamy nadzieję, że władze Łomży, które nie wzięły takiej możliwości pod uwagę dokonując podziału środków na sport pomiędzy kluby, umożliwią Monice przygotowania oraz udział w imprezach międzynarodowych najwyższej rangi, bo na chwilę obecną nasz klub nie dysponuje takimi środkami - zaznacza Kotarski.
W finale Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 startowała jeszcze jedna zawodniczka z Łomży. Malwina Szewczyk, reprezentująca nowy klub MUKS ŁASz „Leonardo”, z dorobkiem 3,5 punktu zajęła 45. miejsce.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę