Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Jedwabne w niemieckiej prasie

Niemiecki tygodnik "Die Zeit" pisze, że mieszkańcy Jedwabnego wciąż usprawiedliwiają wojenny pogrom Żydów. Gazeta stara się tłumaczyć to zakodowanym lękiem przed obcymi i urazami wobec miejscowych Żydów, w których widziano kolaborantów Rosjan. Autor Christian Schmidt-Haeuer zatytułował swój artykuł "Miejscowość, która nie chce okazać skruchy". Ludzie na każdym kroku szykanują Halinę Popiołek, która jako dziecko była świadkiem zbrodni i parę lat temu opowiedziała o tym dziennikarzom. Gazeta jednocześnie przypomina, że Polacy ratowali Żydów, a 5800 z nich otrzymało za to tytuł Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata.


Autor zauważa też, że uroczystość rocznicowa 10 lipca 2001 roku, na której Aleksander Kwaśniewski poprosił o przebaczenie za zbrodnie, stanowiła w międzynarodowej ocenie jasny punkt w historii demokratycznej Polski.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę