Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Prawie 24 tony torfu jechało na tirze bez... koła!

Główne zdjęcie
Ciężarówka z 23800 kg torfu bez koła (fot. WITD)

- Na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Bełda koło Rajgrodu inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku zauważyli poruszającą się po drodze ciężarówkę z naczepą, w której brakowało jednego koła – informuje Dariusz Carewicz, naczelnik wydziału inspekcji WITD w Białymstoku. - Kiedy zatrzymali pojazd, okazało się, że przewożony jest w nim torf o wadze 23 ton 800 kilogramów!

Ciężarówka z 23800 kg torfu bez koła (fot. WITD)
Ciężarówka z 23800 kg torfu bez koła (fot. WITD)

Ładunek na naczepie bez koła, należącej do polskiego przewoźnika, miał dojechać z Litwy do Niemiec. Zagrożenie w ruchu drogowym zatrzymanego pojazdu sprawiło, że inspektorzy przekazali ciężarówkę z torfem firmie holującej i usunęli ją z drogi 61. „Spostrzegawczego” kierowcę tira pouczono i zatrzymano mu dowód rejestracyjny.
- Takich niebezpiecznych sytuacji jest wprawdzie niedużo, ale zdarzają się raz na jakiś czas – mówi naczelnik Dariusz Carewicz. - O wiele częstsze są wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawne światła i kierunkowskazy, niedziałające obrysówki – lampki umieszczone dookoła naczepy i nieszczelny układ pneumatyczny, co może grozić niesprawnością układu hamulcowego.
Naczelnik WITD zwraca także uwagę na groźne dla bezpieczeństwa na drogach przeciążenie samochodów, zwłaszcza z ładunkami sypkimi jak żwir i węgiel czy z drewnem. 
- Inspektorzy po zatrzymaniu takiego tira albo usuwają te ciężarówki z drogi, albo decydują o przeładowaniu – uściśla Dariusz Carewicz. - Przedsiębiorcy zwykle wolą przeładować nadmiar zawartości na drugi pojazd.
Wagi Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego wzdłuż drogi krajowej 61 znajdują się, m.in., przy ul. Zjazd w Łomży i w Świdrach. Oprócz tego, waga jest przy drodze krajowej 65 – w Koszarówce koło Grajewa i przy drodze krajowej nr 8 w Wyszomierzu.

Mirosław R. Derewońko

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę