Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Medale Godlewskiego dla naszych

Główne zdjęcie
Mieczysław Bagiński

Mieczysław Bagiński były wojewoda łomżyński, radny sejmiku województwa podlaskiego, oraz Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży znaleźli się w gronie osób i instytucji które otrzymają w tym roku medale im. Wiktora Godlewskiego, wybitnego przyrodnika, przyznawane od 1991 roku za działalność na rzecz przyrody. Tak zdecydowała kapituła nagrody, obradująca w Bogutach-Piankach. Nagrody zostaną wręczone 10 maja.

Boguty Pianki to  rodzinna miejscowość Wiktora Godlewskiego - wybitnego przyrodnika, który zasłynął m.in. z badań nad przyrodą jeziora Bajkał. Znalazł się tam skazany przez władze carskie  na 12 lat zsyłki na Syberię za udział w powstaniu styczniowym. Nagroda jego imienia honoruje działania osób indywidualnych i instytucji na rzecz przyrody. Do tej pory wśród 62 laureatów nagrody znaleźli się naukowcy, nauczyciele, artyści, przyrodnicy oraz instytucje i organizacje pozarządowe.
W tym roku, wśród nagrodzonych jest także  Roman Świerżewski dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach za „przywrócenie pamięci postaci Wiktora Godlewskiego – patrioty i przyrodnika”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę