Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Akademiczki grały w Ostródzie i Warszawie

Dwie reprezentantki AZS-u PWSIP Wałkuscy Łomża, Magdalena Sikorska i Dong Rui Fang wzięły udział w odbywających się w dniach 1-3 marca w Ostródzie 81. Mistrzostwach Polski Seniorów i Seniorek. Nieco lepiej zaprezentowała się ta pierwsza, która w singlu uplasowała się na miejscach 9-16, w deblu, grając wspólnie z Darią Łuczakowską (AZS UE Wrocław )zajęła lokaty 5-8, a w mikście razem z Pawłem Fertikowskim (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) dotarła do ćwierćfinału.

Chince z polskim paszportem poszło nieco gorzej. Fang grając w mieście, w którym na co dzień trenuje, w turnieju indywidualnym odpadła już w II rudzie po niespodziewanej porażce z grającą na co dzień w pierwszoligowym Chrobrym Międzyzdroje, Martą Smętek. W deblu wspólnie z Kingą Stefańską z KTS Tarnobrzeg zakończyła swój występ na 1/8 finału, a w turniej par mieszanych dotarła również tylko do II rundy. Tutaj jej partnerem był Karol Szarmach z miejscowego MLKS-u.
W czasie gdy Sikorska i Fang walczyły w krajowym czempionacie, drużyna mężczyzn i kobiet KU AZS PWSIP Łomża rywalizowały w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski. Zdecydowanie lepiej spisały się panie, które grając w składzie Weronika Łuba, Karolina Gołąbiewska, Edyta Szabłowska, Emilia Majewska zajęły trzecie miejsce - Z postawy dziewczyn jestem zadowolony. W półfinale stoczyły pasjonujący pojedynek z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie, który przegrały minimalnie 2:3. Najważniejsze jednak, że udało nam się awansować do finału tych rozgrywek, który w dniach 19-21 kwietnia odbędzie się w Krakowie - powiedział trener AZS-u, Wacław Tarnacki. Ciekawostką jest, że w pierwsze miejsce zajęła ekipa Uniwersytetu Warszawskiego, w składzie którego występują m. in. Ren Bingran i Dominika Dąbrowska.
Dużo słabiej poszło zawodnikom "państwówki". Marek Żerański, Mariusz Sierzputowski i Patryk Piwoński w gronie 16 ekip uplasowali się na 11. miejscu.

is

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę