Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Będzie nowy, czyli „stary” Jego Magnificencja Rektor PWSIiP

Główne zdjęcie
Dr hab. Robert Charmas

Zakończyło się przyjmowanie kandydatur na stanowisko rektora Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Przed komisją pod przewodnictwem dr. hab. Jerzego Grabowieckiego nie pojawi się nawet najmniejszy problem z przygotowaniem na przyszły tydzień wyborów Jego Magnificencji, ponieważ wpłynęła zaledwie... jedna kandydatura. Do „rywalizacji” o zaufanie 22 elektorów stanie ponownie dr hab. Robert Charmas (lat 47), który cztery lata temu przejął rządy w uczelni przy ul. Akademickiej po jej twórcy i pierwszym rektorze prof. Kazimierzu Pieńkowskim (lat 76).

W porównaniu z wyborami sprzed czterech lat, zwiększyła się liczba elektorów, których jest 22. Rektora wybierać będą zatem nauczyciele akademiccy, pracownicy administracji i sześcioro studentów. W poprzedniej kadencji mieli jednak wybór przynajmniej z dwóch pretendentów do łańcucha, berła i pierścienia rektorskiego. Po czterech latach rządów w PWSIiP dr. hab. Roberta Charmasa elektorzy zapewne zagłosują na nowego „starego” rektora jednogłośnie. Kandydować na to zaszczytne i odpowiedzialne stanowisko mogli nauczyciele akademiccy, mający co najmniej stopień naukowy doktora habilitowanego. Musieliby także spełniać dwa warunki: zatrudnienie w łomżyńskiej uczelni jako podstawowym lub drugim miejscu pracy i nieukończenie 65. roku życia, zaś w przypadku osób z tytułem profesora - 70. roku życia.
Nowy „stary” rektor PWSIiP zamierzał po wyborze stworzyć Instytut Humanistyczny w uczelni i to mu z pomocą kadry naukowej się udało. Mówił wówczas, że brakuje mu w PWSIiP filologii, stosunków międzynarodowych i europeistyki. To marzenie częściowo również zrealizował. Rektor Robert Charmas doprowadził do otwarcia dwa lata temu filologii angielskiej, którą kieruje dr Ewa Konopka, wicedyrektor Instytutu Społeczno-Humanistycznego PWSIiP.   
Dr hab. Robert Charmas pracuje w PWSIiP od ośmiu lat. Zanim został po raz pierwszy rektorem, był od 2006 do 2009 r. dyrektorem Instytutu Wychowania Fizycznego PWSIiP.  Ma w swoim dorobku ponad 50 oryginalnych prac naukowych.

Mirosław R. Derewońko

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę