Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

W lutym nieznacznie zmniejszyło się bezrobocie

Planowane otwarcie największej w regionie galerii handlowej, w której według szacunków inwestora pracę ma znaleźć około pół tysiąca osób, nie przełożyło się – przynajmniej nie w lutym - na znaczący spadek bezrobocia w mieście. Jak podał miejscowy Urząd Pracy liczba bezrobotnych zarejestrowanych w końcu lutego 2013 roku wyniosła 6956 osób i była tylko o 49 osób, czyli 0,7%. mniejsza niż na koniec stycznia. W porównaniu z lutym ubiegłego roku bezrobotnych nam przybyło o blisko ćwierć tysiąca, czyli o 3,5%.

W lutym do łomżyńskiego PUP-u zgłosiło się 495 bezrobotnych.
- Zanotowany spadek poziomu bezrobocia w lutym 2013r. związany jest m.in. z aktywizacją bezrobotnych w ramach aktywnych form i wzrostem liczby zgłoszonych ofert pracy – ocenia PUP.
W ubiegłym miesiącu zgłoszono 586 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. W efekcie  pracę podjęło 279 bezrobotnych, tj. o 51 więcej niż w ubiegłym miesiącu, na staż zawodowy do lokalnych pracodawców skierowano 82 osoby, 19 osób rozpoczęło szkolenia, a 17 prace społecznie użyteczne.

Bezrobotni z miasta Łomży stanowią 60,5% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i na koniec lutego było ich 4210. Stopa bezrobocia w mieście wyniosła już 17,7%.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę