Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Prezydencka Skoda Superb kupiona bez przestępstwa

Główne zdjęcie
Ratuszowa Skoda Superb

Prowadzone na wniosek Centralnego Biura Antykorupcyjnego śledztwo w sprawie zakupu w ubiegłym roku nowej prezydenckiej limuzyny zostało umorzone. Decyzję taką podjęli prokuratorzy z V Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, do którego ostatecznie po wyłączeniu się ze sprawy śledczych z Łomży, został przekazany wniosek CBA. Suwalscy śledczy w sprawie nie doszukali się „znamion czynu zabronionego”.

Przetarg na zakup nowego samochodu dla prezydenta Łomży ratusz ogłosił w lipcu ubiegłego roku. Wymagania jakie postawiono w przetargu dla dostawcy nowego prezydenckiego auta zajmowały niemal stronę maszynopisu i były bardzo szczegółowe. Określono nie tylko kolor: „lakier metalizowany lub perła – czarny”, „silnik benzynowy o poj. min. 1790 cm3 o mocy nie mniejszej niż 155 KM”, ale także minimalne rozstawy osi, wysokość, długość i pojemność bagażnika. 
„Wymagania są takie, że uwierz mi, wygra Skoda Superb 1,8 TSI” - pisał na forum 4lomza.pl użytkownik „czytam_i_nie_wierzę”. I ostatecznie w przetargu złożono tylko jedną ofertę – na taką właśnie skodę. Urzędnicy ratusza od początku twierdzili, że sugestie jakoby przetarg na zakup samochodu osobowego dla potrzeb Urzędu Miejskiego w Łomży z góry miał wygrać samochód marki Skoda Superb 1,8 TSI są niesprawiedliwe.
W październiku zakup samochodu skontrolowało CBA. Według CBA mogło dojść do złamania  prawa. Po kontroli w ratuszu CBA wysłało do Prokuratury Okręgowej w Łomży zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez urzędnika miejskiego – informował Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA. 
Śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień bądź niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w okresie od 5 do 30 lipca 2012 r w Łomży przez funkcjonariuszy publicznych zatrudnionych w Urzędzie Miejskim w Łomży w związku z przetargiem na dostawę samochodu osobowego dla Urzędu Miasta w Łomży, ostatecznie trafiło do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. I tam kilka dni temu zapadła decyzje o jego umorzeniu. Jak informuje prokuratura śledztwo zostało umorzone „z uwagi na to, iż czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego”.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę