Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Za śmieci w Łomży od gospodarstwa i taniej

Główne zdjęcie
Przeciągająca się do późnego wieczora wczorajsza sesja Rady Miasta w sprawie podatku śmieciowego

Po długiej debacie radni Łomży zdecydowali, że podatek śmieciowy w mieście – zarówno w domkach jednorodzinnych jak i blokach - będzie naliczany ryczałtem od każdego gospodarstwa. Na wniosek klubu radnych PO znacząco obniżono w stosunku do wyliczonych przez MPGKiM, i proponowanych przez prezydenta, stawki opłaty. Za śmieci niesegregowane miesięczna opłata w domkach jednorodzinnych ma wynieść 35 zł, a w blokach 20 zł. Jeszcze taniej będzie gdy śmieci będą posegregowane – odpowiednio 26 i 15 zł, a w przypadku gospodarstw jednorodzinnych tylko 16 zł i 9 zł miesięcznie.

W trakcie długiej dyskusji poruszano także kwestię tego kto ma zapewnić kosze czy mieszkańcy czy firma wywozowa, która wygra miejski przetarg na odbiór śmieci i ich dowóz do miejskiego zakładu unieszkodliwiania odpadów w Czartorii koło Miastkowa. Prezydent Czerniawski zapowiedział, że MPGKiM będzie za przysłowiową złotówkę sprzedawało kosze dotychczas wykorzystywane mieszkańcom domów, które obsługuje, a w specyfikacji przetargu na odbiór śmieci od 1 lipca będzie zapisane, że firma, która go wygra będzie zobowiązana dostarczać mieszkańcom worki na śmieci.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę