Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Podatek śmieciowy w gminie Łomża przyjęty

Mieszkańcy gminy wiejskiej Łomża za śmieci będą płacić ryczały od każdego gospodarstwa, ale z uwzględnieniem liczby mieszkańców. Podczas dzisiejszej sesji radni gminy przegłosowali uchwałę ustalająca nową opłatę za śmieci różnicującą stawki na cztery grupy w zależności od liczby mieszkańców gospodarstwa domowego.

Za najmniejsze gospodarstwa – jednoosobowe - opłaty za śmieci we wsiach gminy Łomża ma wynosić miesięcznie14 zł w przypadku gdy śmieci nie są segregowane i  6 zł gdy są posegregowane. 
Dwu i trzyosobowe gospodarstwa będą płacić odpowiednio po 28 lub 14 zł, a cztero i pięcioosobowe po 40 i 26 zł. Największa stawka podatku -  55 za śnieci  nie posegregowane i  35 zł  miesięcznie za posegregowane – będzie płacona przez gospodarstwa w których mieszka  sześć lub więcej osób.  

Taki kształt opłat za śmieci to efekt decyzji radnych gminy, którzy najpierw – jeszcze w grudniu  ubiegłego roku – odrzucili przedstawione przez wójta projekty uchwał śmieciowych, a teraz istotnie zmniejszyli proponowane stawki opłaty „od głowy” mieszkańca przy okazji różnicując ich wysokość także w zależności od wielkości rodzin.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę