Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Po wypadku koło Zambrowa - oskarżony kierowca TiR-a

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

Prokuratura Rejonowa w Zambrowie skierowała do sądu w Łomży akt oskarżenia w sprawie wypadku w miejscowości Zambrzyce Króle, gdzie zginęły 3 osoby. Oskarżony o doprowadzenie do tragedii kierowca białoruskiego TiR-a jest aresztowany. Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Łomży - poinformował szef zambrowskiej prokuratury Jan Karwowski. Termin rozpoczęcia procesu nie został jeszcze wyznaczony.

Wypadek zdarzył się pod koniec listopada na drodze krajowej nr 8, między Zambrowem a Białymstokiem. Białoruski kierowca ciężarówki z naczepą zjechał na lewy pas, z dużą siłą uderzając w busa jadącego z naprzeciwka. Zginęły trzy osoby, pięć - w tym Białorusin - zostało rannych.

37-letni kierowca został oskarżony o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy drogowej, czyli doprowadzenie do wypadku, w którym 3 osoby zginęły, a kilka kolejnych doznało obrażeń.

Kierowca był trzeźwy i nie był pod wpływem środków odurzających. W śledztwie przyznał się do zarzutów. Jak powiedział prokurator Karwowski, powołany w śledztwie biegły z zakresu ruchu drogowego ocenił, że przyczyną wypadku było niewłaściwe zachowanie na drodze białoruskiego kierowcy. Nie określił jednak, co wpłynęło na takie zachowanie. Wcześniej inny biegły wydał opinię, że pojazd był sprawny, a jego stan techniczny nie miał wpływu na to, że doszło do wypadku.

W styczniu do internetu trafiło nagranie wypadku, zarejestrowane przez kamerę samochodu jadącego bezpośrednio za busem, który został uderzony i zepchnięty z drogi przez ciężarówkę. Śmiertelne ofiary wypadku, to trzy osoby jadące tym busem. Widać tam, jak nagle i z dużą prędkością ciężarówka zjeżdża na przeciwny pas ruchu.

Nagranie prokuratura traktuje jako ważny dowód w sprawie. Kierowca auta z kamerą sam, na miejscu wypadku, zgłosił się do policjantów.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę