Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Podatek śmieciowy w gminie Łomża będzie od gospodarstwa, ale z uwzględnieniem liczby mieszkańców?

W środę stawkę podatku śmieciowego mają określić radni miasta Łomży, tal także radni gminy wiejskiej Łomża. Przedstawiony przez wójta gminy projekt zakładał, że opłata będzie ustalana jako iloczyn liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość oraz ustalonej stawki opłaty to jest 15 lub 14 zł miesięcznie albo 9,98 zł lub 8 zł jeśli śmieci byłyby segregowane. Projekt ten zmodyfikowali radni gminy proponując, aby stawka opłaty była zróżnicowana na cztery grupy w zależności od liczby mieszkańców gospodarstwa domowego.

Zgodnie z propozycją wypracowaną na posiedzeniu komisji Rady Gminy opłaty za śmieci we wsiach gminy Łomża miałyby wynosić miesięcznie14 zł w przypadku gospodarstwa jednoosobowego gdy śmieci nie są segregowane i  6 zł gdy są posegregowane. Większe gospodarstwa zapłacić miałby więcej. Dwu i trzyosobowe odpowiednio 28 lub 14 zł, cztero i pięcioosobowe 40 i 26 zł, a sześcioosobowe i większe 55 lub 35 zł miesięcznie.  

Ostateczna decyzja jak będzie wyglądał podatek śmieciowy w gminie Łomża ma zapaść podczas środowego posiedzenia Rady Gminy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę