Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Przekroczenie kwoty krajowej dostaw mleka może wynieść ok. 1% - szacuje ARR

W styczniu 2013 r. do podmiotów skupujących mleko dostarczono ok. 793,2 mln kg surowca, czyli o 1,6% więcej niż w grudniu i 0,05% mniej niż przed rokiem. Szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw mleka po 10 miesiącach roku kwotowego 2012/2013 wyniósł ok. 84,1%. - W przypadku utrzymania się dotychczasowej dynamiki skupu mleka, prognozuje się, że przekroczenie kwoty krajowej dostaw może wynieść ok. 1% - podała Agencja Rynku Rolnego.

- Na podstawie miesięcznej sprawozdawczości realizowanej przez podmioty skupujące do Dyrektorów Oddziałów Terenowych ARR, w miesiącach kwiecień 2012 r. – styczeń 2013 r. skupiono ok. 8,26 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 25.02.2013 r.), czyli o 4,04% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku kwotowego – podała Agencja. - Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 10 miesiącach roku kwotowego 2012/2013 wyniósł ok. 84,52%. 

Wciąż istnieje ryzyko przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw, ale wielkość szacowanego przekroczenia z każdym miesiącem nieznacznie maleje. Dwa miesiące temu wynosiła około 2%, przed miesiącem 1,5%, a teraz według szacunków ARR już tylko 1%. W przypadku przekroczenia przez Polskę dozwolonego limitu produkcji mleka, rolnicy, którzy wyprodukowali więcej będą musieli płacić kary.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę