Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Najszybsi na stoku

Śnieżna zima sprzyja narciarzom. W sobotę w Rybnie koło Łomży odbył się Slalom Gigant długości 300 m o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Startujących niemal 30 zawodników dopingował m.in. mistrz olimpijski Wojciech Fortuna, który z uznaniem wyrażał się o stworzonych tu trasach narciarskich. - Jeśli właścicielowi uda się plan z podniesieniem tej górki o kilkanaście metrów i wydłużenie tras, to naprawdę będzie to najlepszy ośrodek narciarski w promieniu 100 kilometrów i wtedy wszyscy, którzy jeżdżą na nartach będą tu przyjeżdżać – oceniał Wojciech Fortuna podziwiając stoki w Rybnie.

Ośrodek narciarski w Rybnie pod Łomżą działa od siedmiu lat. W sobotnie południe, gdy rozpoczynały się drugie tej zimy zawody Slalom Gigant Rybno, tym razem o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, na sąsiednich trasach na nartach jeździło kilkaset osób. Niektórzy dopiero smakowali białego szaleństwa, ale byli tu także tacy, którzy z nie jednej góry w Polsce i Europie już zjeżdżali. Po rejestracjach samochodów zaparkowanych w pobliżu stoku widać było, że przyjechali nie tylko z Łomży ale i z całego regionu – od Białegostoku po Warszawę. A warunki narciarskie w Rybnie, są dobre. Na stokach leży po kilkadziesiąt centymetrów ubitego śniegu, choć ze względu na temperaturę, około zera, jeździło się wolno. Niemniej wielu narciarzy nim wjechało na górę musiało odczekać swoje w  kolejce już w wypożyczalni nart. Jak szacuje obsługa stacji,  dziennie bawi się tu nawet ponad tysiąc osób, ale zdecydowana większość przyjeżdża bez własnego sprzętu narciarskiego, a buty i narty wypożycza na miejscu.
- Narciarstwo w Łomży i w całym regionie staje się coraz popularniejsze i będzie się rozwijać – oceniał Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego, z którego inicjatywy odbywały się zawody o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. 
Na starcie stanęło 27 narciarzy podzielonych na trzy grupy – panie, mężczyźni w wieku 18-40 lat i starsi. Każdy dwukrotnie musiał pokonać trasę długości 300 metrów, a o miejscu na podium decydował łączny czas obu przejazdów. 
Wśród pań najszybsza była Magdalena Wasik, która uzyskała czas 1 minuta 6 sekund i 37 setnych sekundy. Na drugim miejscu podium znalazła się Marta Piszczatowska, a trzecia była Mirosława Stępień. 
Wśród mężczyzn do 40 roku zawody wygrał Jacek Narewski (czas 48,97), przed  Adamem Miastkowskim i Piotrem Wasikiem. Wśród mężczyzn starszych najszybszy był Wojciech Nieciecki (50,84). Drugie miejsce na podium zajął Andrzej Sakowicz, trzecie Marek Jaroszkiewicz.
Puchary i dyplomy najlepszym zawodnikom wręczali Wojciech Fortuna, Jacek Piorunek i Jacek Nowakowski, wójt gminy Łomża.
- Niech fortuna wam sprzyja – życzył zarówno zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom tych zawodów Wojciech Fortuna, mistrz olimpijski w skokach narciarskich z Sapporo z 1972 roku.

210305125821.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę