Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Nad Narwią będzie bezpieczniej?

Choć to jeszcze nie sezon na kąpiele czy choćby tylko pływanie po rzece łódką kierownictwo Łomżyńskiego Parku Krajobrazowy Doliny Narwi zapowiada ofensywę w celu poprawy bezpieczeństwa nad wodami. Nad Narwią w tym roku pojawią się znaki np. zakazu kąpieli, nakazu zakładania kamizelek ratunkowych oraz ostrzegające o wirach, palach czy głębinie. Będą też patrole „z wody i lądu”, które mają baczyć na przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, oraz specjalna internetowa mapa niebezpiecznych miejsc w granicach Park - Wszelkie te działania skierowane są zarówno do okolicznych mieszkańców jak i turystów, którzy coraz liczniej odwiedzają nasze strony i korzystają z dobrodziejstw jakie daje urokliwa, rzeczna dolina – zapowiada kierownictwo Łomżyńskiego Parku Krajobrazowy Doliny Narwi.

- Głównym naszym celem jest oznakowywanie terenu od mostu w Piątnicy do mostu w Bronowie – zapowiada kierownictwo ŁPKDN. 
Nad rzeką pojawią się zarówno znaki zakazu np. przy większych miejscowościach, tam gdzie istnieją dzikie plaże ustawione zostaną znaki „kąpiel zabroniona”, skakanie do wody zabronione, ale także znaki nakazu „nakaz zakładania kamizelek ratunkowych” – w miejscach gdzie często widoczni są wędkarze na łodziach, czy kajakarze oraz znaki informacyjne np. „niebezpieczna głębokość”, „wiry”, „pale”.
- Znaki będą przeznaczone zarówno dla osób przebywających nad wodą jak i dla jednostek pływających, zgodne z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 6 marca 2012 w sprawie sposobu oznakowania i zabezpieczania obszarów wodnych – podaje w specjalnym komunikacie Park. - Ze względu na specyfikę doliny Narwi, długo utrzymujące się rozlewiska i niebezpieczeństwo związane z przemieszczającym się lodem znaki te będą po sezonie letnim demontowane, by w następnym roku znów mogły służyć kolejnym użytkownikom wód.

W tym roku pracownicy Parku mają też patrolować teren z wody i lądu w celu szybkiego reagowania na niebezpieczne zachowania osób przebywających nad wodą. 
- W ramach zwiększania bezpieczeństwa nad wodą stworzymy również mapę niebezpiecznych miejsc w granicach Parku, która będzie dostępna na stronie internetowej ŁPKDN. Zaznaczymy na niej m.in. dzikie plaże, głębiny, urwiska, podwodne obiekty – zapowiada kierownictwo Parku.
Jeszcze przed sezonem letnik pracownicy ŁPKDN mają zamiar dotrzeć do każdej szkoły podstawowej w okolicy by każde dziecko dowiedziało się jak i gdzie bezpiecznie korzystać z uciech wodnych.
Wszystkie te działania mają być prowadzone zgodnie z ustawą z sierpnia 2011r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę