Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Jedwabne Rada gminy nadal bez przewodniczącego

Rada gminy Jedwabne nadal funkcjonuje bez swojego przewodniczącego. Radni zrezygnowali z dalszych wyborów nowego szefa po pierwszej turze, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. Z faktem, że wybory powinny się odbyć, nikt już nie próbował polemizować. Tym bardziej, że sesja rozpoczęła się odczytaniem przez wiceprzewodniczącego Andrzeja Górskiego pisma od wojewody podlaskiego. Wynikało z niego jednoznacznie, że poprzedni przewodniczący Kazimierz Załuska został prawomocnie odwołany, zaś do czasu wybrania jego następcy obowiązki przewodniczącego pełni wiceprzewodniczący.

Do wakującego stanowiska zgłoszono dwóch kandydatów - wiceprzewodniczącego Andrzeja Górskiego i... odwołanego przewodniczącego Kazimierza Załuski. W tajnym głosowaniu wziął udział komplet 15 radnych i kiedy wydawało się, że sprawa się rozstrzygnie, przewodniczący komisji skrutacyjnej odczytał protokół, z którego wynikało, że każdy z kandydatów zdobył 7 głosów, zaś jeden - który miał być decydujący - oddany został jako nieważny.

Prowadzący sesję, zamiast ogłosić drugą turę, stwierdził, że głosowanie nie przyniosło rozstrzygnięcia i zamknął ten punkt obrad, przechodząc do następnego. Rada Jedwabnego nadal działa więc bez przewodniczącego, a na mocy decyzji wojewody do czasu jego prawomocnego wyboru obowiązki sprawuje wiceprzewodniczący.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę