Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Filharmonia powalczy o Fryderyka

Płyta „Saxophone Impressions” Filharmonii Kameralnej została nominowana do nagrody Fryderyk 2013. Prestiżowe doroczne nagrody polskiego przemysłu muzycznego zostaną przyznane przez Akademię Fonograficzną już po raz 19. – To nasza druga nominacja do Fryderyka, rok po roku – podkreśla Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor artystyczny Filharmonii Kameralnej. im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. – Jest to wielki sukces, wielki zaszczyt, bo znaleźliśmy się w towarzystwie, m.in., Filharmonii Narodowej w Warszawie czy Sinfonia Varsovia – to niewiarygodne, że udało się nam zaistnieć w takim gronie!

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży

Nominowana w kategorii „Album roku – muzyka symfoniczna i koncertująca”  płyta Filharmonii Kameralnej została nagrana w Łomży w listopadzie 2011 roku. W roli solisty wystąpił saksofonista Paweł Gusnar, orkiestrę poprowadził Jan Miłosz Zarzycki. „Saxophone Impressions”  to pierwsza płyta zarejestrowana w Polsce, na której jako instrument solowy występuje saksofon, grający z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. Docenili to członkowie Akademii Fonograficznej i album łomżyńskich filharmoników będzie rywalizować o tytuł płyty roku z wydawnictwami: Sinfonii Iuventus, Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej, Sinfonii Varsovia oraz Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. W dziedzinie muzyki poważnej, poza albumem roku, będą przyznane jeszcze dwa wyróżnienia, artysty roku oraz za najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej. 
W roku 2012 do nagrody Fryderyka była nominowana inna płyta łomżyńskiej Filharmonii, z koncertowym nagraniem „Requiem” Johna Ruttera. O tym, czy jej ubiegłoroczna płyta zdobędzie statuetkę Fryderyka przekonamy się 25 kwietnia, podczas transmitowanej przez telewizję uroczystości wręczenia nagród.
– Niezależnie od tego, kto dostanie tego Fryderyka, bo trudno o tym wyrokować, to już jest dla nas fantastyczny sukces – ocenia Jan Miłosz Zarzycki.  – Tym bardziej, że nominowana płyta jest czymś nowatorskim, szczególnym i nietuzinkowym. Dlatego raz jeszcze pragnę podziękować tym wszystkim, dzięki którym powstała, z firmą NOVUM na czele!

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę