Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Szkoła w Żelechach do likwidacji

Szkoła podstawowa w Żelechach w gminie Piątnica będzie zlikwidowana. Taką decyzję podjęli w środę (20.02) radni podczas sesji. Była to już kolejna próba zamknięcia tej szkoły. Wójt gminy Piątnica od wielu lat przekonywał radnych, że jej utrzymanie jest zbyt drogie. W szkole uczy się 29 uczniów i pracuje 9 nauczycieli.

Co roku samorząd przeznacza na nią prawie pół miliona złotych. Ale jak przyznaje wójt, decyzja radnych, mimo, że zabiegał o nią od kilku lat nie cieszy. "Zamykanie szkół to dla wójta ból, a nie radość. Ale także konieczność, bo tam nie ma nadziei na to, że dzieci będzie więcej. Za kilka lat i tak umarłaby śmiercią naturalną, z tym, że każdy taki rok
to 470 tysięcy złotych." - mówi Edward Łada.

Argumenty wójta nie przekonują rodziców, których dzieci tylko do końca roku będą uczyły się w Żelechach. Uważają, że ich dzieci są za małe, żeby dojeżdżać do Olszyn czy Piątnicy. Przekonują, że w szkole mają bardzo dobre warunki, a placówka jest blisko domu.

Zgodnie z przepisami wójt musi jeszcze zapytać o opinię na temat likwidacji szkoły kuratorium oświaty. Nie jest ona jednak wiążąca dla samorządu i jak zapowiedział Edward Łada, szkoła od 1 września będzie już zamknięta.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę