Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Więcej pieniędzy z UE dla województwa podlaskiego

Około 975 milionów euro w latach 2014-2020 otrzyma województwo podlaskie z budżetu UE. To pieniądze z Europejskich Funduszy Rozwoju Regionalnego i Społecznego. Jest to o 117 milionów euro więcej niż w dotychczasowej perspektywie. Te informacje marszałkom na konwencie w Białowieży przekazał podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Paweł Orłowski. To jeszcze nie wszystkie unijne pieniądze, które trafią do województwa podlaskiego. Będą jeszcze pieniądze z Programu Polski Wschodniej oraz z centralnych programów wsparcia obszarów strategicznych. Marszałkowie chcą decentralizacji - powiedział marszałek województwa podlaskiego Jarosław Dworzański. "Chodzi o to, żeby programowanie i decyzje o tym, w jaki sposób te pieniądze wydać, przekazać do regionów" - wyjaśnił.


W programie konwentu jest też dyskusja o polskiej polityce zagranicznej. Wystąpią Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz oraz były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Emocje może wywołać debata o przyszłości kolejowych Przewozów Regionalnych z udziałem wiceministra transportu oraz szefowej spółki odpowiedzialnej za pasażerski transport regionalny.

Marszałkowie będą też debatować o realizacji programu "Budowa Społeczeństwa Informacyjnego". W tej dyskusji wezmą udział przedstawiciele Ministerstw Administracji i Cyfryzacji oraz Rozwoju Regionalnego, a także prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj.

Obrady konwentu marszałków zakończą się w środę popołudniu (20.02). Kolejne spotkanie odbędzie się w Podlaskiem pod koniec kwietnia w Białymstoku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę