Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

Raszkiewicz jedzie na Mistrzostwa Polski

Główne zdjęcie
Rafał Raszkiewicz (niebieski kask) w finałowej walce z Kamilem Delugą

Dwa tytuły mistrzów województwa oraz jedna kwalifikacja na Mistrzostwa Polski Juniorów to bilans zawodników BKS-u Tiger Łomża z rozegranych w Piątnicy Mistrzostw Okręgowego Związku Bokserskiego Białystok kadetów i eliminacji MP Juniorów. - Jestem bardzo zadowolony z postawy Rafała Raszkiewicza (kat. do 64 kg), który stoczył bardzo ładny i przede wszystkim zwycięski pojedynek z Kamilem Delugą (BKB Boxing Production Białystok - przyp. red.). Z tym zawodnikiem przegrał już dwa razy, ale przed zawodami mocno trenowaliśmy i to dało znakomity efekt - przyznaje trener Tigera Łomża, Zbigniew Maleszewski - Przed Mistrzostwami Polski Juniorów musimy popracować głównie nad kondycją. A jeśli przygotowania w całości nam się udadzą, to jest szansa na dobry wynik.

Raszkiewicz był jedynym reprezentantem łomżyńskiego klubu startującym w kategorii juniorów. Dwóch zawodników, Daniela Maleszewskiego (kat. do 52 kg) i Piotra Arnistę (kat. do 75 kg) oraz jedną zawodniczkę, Ewelinę Dębkowską (kat. do 57 kg) Tiger wystawił do rywalizacji o mistrzostwo województwa kadetów. Obaj chłopcy zdobyli tytuły, ale w ich kategoriach wagowych do walki nie zgłosił się żaden rywal, nad czym bardzo ubolewał Zbigniew Maleszewski.
- Ewelina walczyła z Magdaleną Kozłowską, z którą już kilka razy wygrała. Niestety w pierwszej, bardzo dobrej rudzie moja podopieczna nabawiła się kontuzji łokcia, przez co nie mogłem jej dopuścić do dalszej walki - mówi Maleszewski - Szkoda, bo uciekł nam pewny tytuł Mistrzyni Okręgu.
Oprócz walk mistrzowskich odbyło się kilkanaście pojedynków sparingowych w najmłodszej kategorii wiekowej, młodzikach. W sumie w piątnickiej imprezie wystąpiło blisko 60 zawodników z 7 klubów województwa podlaskiego.
- Bardzo się cieszę, że boks rozwija się zarówno w województwie jak i w samej Łomży. Podczas tej imprezy rozmawiałem już z wójtem gminy Piątnica, Panem Edwardem Ładą i tak mu się ta dyscyplina spodobała, że zamierza do tej hali kupić profesjonalny ring. Wierzymy, że dzięki temu jeszcze więcej młodzieży z Łomży i okolic będzie mogło zgromadzić się przy tej dyscyplinie, a jej popularność jeszcze wzrośnie - powiedział obecny na zawodach Jacek Piorunek, wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Bez wątpienia do promocji boksu w regionie przyczyni się również rozegrana 9 marca w hali im. Olimpijczyków Polskich  gala boksu zawodowego i amatorskiego "Łomżyński Fight Night II". Podczas organizowanej przez grupę promotorską Dariusza Snarskiego imprezy będzie można obejrzeć walki amatorskie, w których młodzi zawodnicy łomżyńskiego Tigera oraz klubu bokserskiego prowadzonego przez "Snarę" zmierzą się kolegami z białoruskich Baranovich. Natomiast w pojedynkach zawodowych wystąpią Krzysztof Rogowski, Łukasz Maszczyk oraz Marcin Siwy, którego walka na dystansie sześciu rund z rywalem z Łotwy ma być pojedynkiem wieczoru. Oprócz walk bokserskich na ringu w Łomży w formule K-1 zmierzą się Kamil Bazelak spotka się z Turkiem Ibrahimem Karakocem. Gościem honorowym imprezy będzie Przemysław Saleta.

is

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę