Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Zdjęcie na pirata

Ponad 30 zdjęć na dzień pstrykał w ubiegłym roku miejski fotoradar. I choć przez cały rok pracował niespełna 40 dni zdążył zarejestrować ponad tysiąc dwieście zdjęć świadczących o zbyt szybkiej jeździe kierowców. Najniższym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości przy której robiono zdjęcia było 21 km/h, a najszybszy z tak uwiecznionych kierowców dopuszczalną prędkość przekroczył aż 71 km/h.

Łomżyńscy strażnicy miejscy fotoradar mają od 2004 roku. Może on stać w jednym z ośmiu specjalnie oznaczonych miejsc przy ulicach: Piłsudskiego, Sikorskiego, Szosa Zambrowska i Poznańska. W ubiegłym roku wykorzystywano go przez 39 dni, a miejski fotoradar rejestrował wykroczenia przez 86 godzin i 50 minut. I choć migawka aparatu uruchamia się dopiero wtedy gdy samochód jedzie o 21 km/h szybciej niż dozwolona w danym miejscu prędkość, w tym czasie zrobił 1212 zdjęć. Średnie przekroczenie prędkości to 27 kilometrów na godzinę.  Blisko tysiąc kierowców tak uwiecznionych samochodów przyjęła wystawione im przez strażników mandaty na łączna kwotę niemal 140 tys zł. Część - około 90 osób – odmówiło przyjęcia mandatów, a sprawy ich wykroczeń trafiały do sądu.

Jak się okazuje strażnicy miejscy w Łomży mają „za dobre serce”. Podczas ubiegłorocznej kontroli prowadzonej przez funkcjonariuszy Komedy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zarzucono miejskim strażnikom zbyt częste stosowanie pouczeń, kosztem możliwych do wlepienia mandatów. W całym ubiegłym roku na ponad 4 tysięcy ujawnionych wykroczeń w ponad 2 tysiącach skończyło się właśnie na pouczeniach.  „Dzięki” fotoradarowi wystawiany był blisko co drugi z mandatów. Reszta z 1844 wystawionych w ubiegłym roku mandatów  straży miejskiej na łączną kwotę ponad 230 tys zł wypisywana była za zgoła inne wykroczenia. 

KLASYFIKACJA UJAWNIONYCH WYKROCZEŃ
Wykroczenia przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu - 11 /56-20J1 r./
Wykroczenia przeciwko instytucjom – 1 /4-2011 r./
Wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu osób i mienia - 73 /86 - 2011 r./
Wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji – 2944 /2471 - 2011 r./
Wykroczenia przeciwko zdrowiu - 30 /142 - 2011 r./
Wykroczenia przeciwko urządzeniom użyteczności publicznej - 354 /505 - 2011 r./
Z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi – 225 /282 - 2011 r./
Z ustawy o ochronie zdrowia przez następstwami używania tytoniu - 311


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę