Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Zięć nie doradza już prezydentowi

Główne zdjęcie
Maciej Wałkuski, były już doradca prezydenta Łomży

Maciej Wałkuski nie jest już doradcą prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego. Jak potwierdziła Anna Sobocińska rzecznik prasowy prezydenta , na prośbę pana Wałkuskiego, od 1 lutego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Maciej Wałkuski, prywatnie zięć prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, został zatrudniony w ratuszu jako doradca prezydenta tuż po wygraniu wyborów samorządowych w 2010 roku. Zatrudnienie, które wzbudziło wiele podejrzeń o nepotyzm i odbiło się echem w mediach w całym kraju, kontrolowały służby wojewody podlaskiego i Centralne Biuro Antykorupcyjne. Uznano, że zatrudnienie zięcia w ratuszu było legalne, bo choć Wałkuski został doradcą prezydenta, to formalnie  nie podlegał pod teścia, a pod jego zastępcę Beniamina Dobosza. Niemniej wojewoda uznał  wówczas, że było nieetyczne. 
Ostatnio Maciej Wałkuski, jeszcze jako doradca prezydenta, ubiegał się o funkcję prezesa nowej miejskiej spółki Park Przemysłowy Łomża. Wygrał konkurs ogłoszony przez prezydenta Czerniawskiego, ale ostatecznie zrezygnował z objęcia prezesury tłumacząc atmosferą „tworzoną wokół mojej osoby”. 
Wałkuski był współautorem biznesplanu Parku Przemysłowego Łomża i Inkubatora Przedsiębiorczości, który ta nowa miejska spółka ma wybudować przy ul. Sikorskiego. Gdy startował w konkursie wyszło na jaw, że drugiemu z współautorów tego dokumentu z kasy miasta wypłacono blisko 10 tysięcy złotych.
Ostatecznie, po rezygnacji Wałkuskiego, prezydent Czerniawski jako kandydata na prezesa PPŁ wskazał Andrzeja Kiełczewskiego, który w konkursie nie startował. Jeszcze tego samego dnia - 28 grudnia 2012 roku - na to stanowisko formalnie powołała go, powołana nieco wcześniej przez prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, Rada Nadzorcza PPŁ.

zobacz: Biznes plan na... prezesa

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę