wtorek, 12 listopada 2019 napisz DONOS@

Zięć nie doradza już prezydentowi

Maciej Wałkuski nie jest już doradcą prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego. Jak potwierdziła Anna Sobocińska rzecznik prasowy prezydenta , na prośbę pana Wałkuskiego, od 1 lutego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Maciej Wałkuski, były już doradca prezydenta Łomży
Maciej Wałkuski, były już doradca prezydenta Łomży

Maciej Wałkuski, prywatnie zięć prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, został zatrudniony w ratuszu jako doradca prezydenta tuż po wygraniu wyborów samorządowych w 2010 roku. Zatrudnienie, które wzbudziło wiele podejrzeń o nepotyzm i odbiło się echem w mediach w całym kraju, kontrolowały służby wojewody podlaskiego i Centralne Biuro Antykorupcyjne. Uznano, że zatrudnienie zięcia w ratuszu było legalne, bo choć Wałkuski został doradcą prezydenta, to formalnie  nie podlegał pod teścia, a pod jego zastępcę Beniamina Dobosza. Niemniej wojewoda uznał  wówczas, że było nieetyczne. 
Ostatnio Maciej Wałkuski, jeszcze jako doradca prezydenta, ubiegał się o funkcję prezesa nowej miejskiej spółki Park Przemysłowy Łomża. Wygrał konkurs ogłoszony przez prezydenta Czerniawskiego, ale ostatecznie zrezygnował z objęcia prezesury tłumacząc atmosferą „tworzoną wokół mojej osoby”. 
Wałkuski był współautorem biznesplanu Parku Przemysłowego Łomża i Inkubatora Przedsiębiorczości, który ta nowa miejska spółka ma wybudować przy ul. Sikorskiego. Gdy startował w konkursie wyszło na jaw, że drugiemu z współautorów tego dokumentu z kasy miasta wypłacono blisko 10 tysięcy złotych.
Ostatecznie, po rezygnacji Wałkuskiego, prezydent Czerniawski jako kandydata na prezesa PPŁ wskazał Andrzeja Kiełczewskiego, który w konkursie nie startował. Jeszcze tego samego dnia - 28 grudnia 2012 roku - na to stanowisko formalnie powołała go, powołana nieco wcześniej przez prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, Rada Nadzorcza PPŁ.

zobacz: Biznes plan na... prezesa


 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę