Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

W Europę idziemy... Spółka z Jedwabnego chce podbić rynki oknami z czterema szybami

Główne zdjęcie
Super ciepłe okna Sonarolu z czterema szybami

Spółka Sonarol z Jedwabnego opracowała i zaprezentowała najcieplejsze na rynku okna. Ośmiokomorowa rama przy zastosowaniu wkładek termicznych oraz czteroszybowego pakietu o szerokości blisko 5 cm z gazem kryptonem, pozwala stworzyć okna o jeszcze nie spotykanym na rynku współczynniku przenikania ciepła 0,59 W/m2K. Zaprezentowane po raz pierwszy podczas niedawnych Międzynarodowych Targach Poznańskich BUDMA 2013 okna wzbudziły prawdziwy podziw. - Pomimo, iż takie okna pojawią się w sprzedaży w drugim kwartale tego roku, to już na targach bardzo duża grupa obecnych i nowych kontrahentów z kraju i zagranicy zadeklarowała chęć ich dystrybucji – mówi Andrzej Baczewski z Sonarol-u.

Stoisko Sonarol-u z Jedwabnego na Międzynarodowych Targach Poznańskich BUDMA 2013
Stoisko Sonarol-u z Jedwabnego na Międzynarodowych Targach Poznańskich BUDMA 2013
Stoisko Sonarol-u z Jedwabnego na Międzynarodowych Targach Poznańskich BUDMA 2013
Stoisko Sonarol-u z Jedwabnego na Międzynarodowych Targach Poznańskich BUDMA 2013

Spółka „Sonarol” w Jedwabnem powstała w 1997 roku. Trzy lata później zdecydowano, że zajmie się także produkcją okien z PVC i aluminium i dziś jest jednym z większych producentów w regionie, a jej okna dostępne są nie tylko w kraju. Teraz jedwabieńska spółka chce wbić się do największych. Sonarol po raz pierwszy samodzielnie zaprezentowała swoją ofertę na największych w Europie Środkowo-Wschodniej targach branży budowlanej – poznańskiej BUDMA 2013.
- Udział w tej renomowanej imprezie powiązany był z inauguracyjnym pokazem nowych systemów profili PVC, które firma Sonarol produkuje w nowo uruchomionym dziale ekstruzji. Należy w tym miejscu wspomnieć, iż tylko nieliczni, najwięksi producenci stolarki otworowej w Polsce i Europie, ze względu na skomplikowaną i kosztowną technologię, sami produkują kształtowniki PVC – zauważa  Andrzej Baczewski dodając, że spółka z Jedwabnego dołączyła właśnie do tego elitarnego grona.
Niespodzianką były jednak zaprezentowane w Poznaniu nowości z Sonarol-u. To dwa ciepłe systemy okienne z trzema i czterema szybami.
- Prawdziwą sensacją, nie tylko wśród zwiedzających, ale również u konkurencji, okazał się obecnie najszerszy i najcieplejszy system na rynku, ośmiokomorowy Maxtherm – relacjonuje Baczewski. - Szerokość ramy 94 mm i skrzydła 100 mm, przy zastosowaniu wkładek termicznych oraz czteroszybowego pakietu o szerokości 48 mm z gazem kryptonem, pozwala konstruować okna o jeszcze nie spotykanym współczynniku przenikania ciepła 0,59 W/m2K. Ponadto dodatkowym atutem systemu jest nowoczesna i łagodna linia profili opracowana na wyłączność spółki Sonarol.
Okna te w sprzedaży mają pojawić się jeszcze w pierwszym półroczu tego roku i na co liczą właściciel i spółki z Jedwabnego podbiją serca coraz bardziej ciepłolubnych i oszczędnych Polaków i Europejczyków.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę