Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Karnawał pożegnali hucznie i na trzeźwo

Około dwustu osób bawiło się na Bezalkoholowym Balu Karnawałowym zorganizowany przez wspólnotę Domowego Kościoła diecezji łomżyńskiej „w Jędrusiowej Zagrodzie” w Piątnicy. Organizatorzy i jego uczestnicy od trzech lat udowadniają, że można się wspaniale bawić, przetańczyć całą noc i wyjść świtem zadowolonym – bawiąc się bez alkoholu. W tym roku dodatkową okazją do takiego świętowania było 40-lecie istnienia Domowego Kościoła.

Bezalkoholowy Bal Karnawałowy odbywał się pod patronatem Jego Ekscelencji ks. biskupa Janusza Stepnowskiego oraz  ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego i miał charakter dobroczynny. 
- Pozyskane od darczyńców środki, wzorem lat poprzednich, zostaną przekazane na dofinansowanie wypoczynku letniego dzieci młodzieży oraz pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej – podaje Tomasz Twarowski, jeden z jego organizatorów. 
Zabawa zaczęła się od tradycyjnego „Poloneza” przed którym do uczestników balu kilka słów skierował biskup Janusz Stepnowski. Biskup łomżyński podkreślił szczególną wartość zabaw bez alkoholu. Wyraził zadowolenie z udziału tak licznej grupy osób, które są przykładem tego, że dobra zabawa na trzeźwo jest możliwa. Zwrócił uwagę na potrzebę szerzenia kultury trzeźwości w rodzinach zwłaszcza, że ostatnio rola rodziny i jej wartość  przestaje być ceniona.

- W trakcie balu nie zabrakło wielu, ciekawych niespodzianek – opowiada Tomasz Twarowski. - Wstąpił zespół mażoretek SWING przy Łomżyńskiej Orkiestrze Dętej, który zaprezentował  kilka ciekawych układów taneczno-marszowych z wirującymi pałeczkami. Była  zabawa z nagrodami, w czasie której można było wypróbować swoją sprawność wzrokowo-ruchową. Nie zabrakło też ciekawych tańców grupowych, wężyków i okrzyków, którym przewodniczył doskonałej klasy wodzirej, a do tańca przygrywał zespół Verus.

Jedną z niespodzianek balu były także prezenty od NFZ. Niebiańska Fundacja Zdrowia dofinansowała Niebiańską Laryngologię w celu poprawy narządu słuchu na głos Boga. 
- Każda para otrzymała pięknie zapakowaną muszlę z dołączonym do niej fragmentem z Pisma Świętego w celu wyostrzenia wrażliwości na Słowo Boże i na drugiego człowieka  - mówi Tomasz Twarowski.

210305125821.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę