Medalowe występy lekkoatletów

Dziesięć medali na Mistrzostwach Województwa w kategorii młodzików zdobyli młodzi reprezentanci łomżyńskich klubów. Biorąc pod uwagę, że zawody rozegrano tylko w pięciu konkurencjach to jest to bardzo dobry wynik.

Największą niespodziankę sprawił Patryk Szmurło („Prefbet Śniadowo” Łomża), który debiutując w skoku w dal zwyciężył uzyskując bardzo dobry wynik (5.75m) i wyprzedził dwóch innych łomżyńskich skoczków o 40 centymetrów. Nowe rekordy życiowe i zwycięstwa w pchnięciu kulą i w biegu na 60 metrów odnieśli Wysocki Mateusz i Strzelczyk Jakub (obaj Prefbet), również w biegu na 60metrów dziewcząt dobre wyniki uzyskały sprinterki Prefbetu:Weronika Kulawczyk (8.42) zdobyła brązowy medal, a Diana Piotrowska (8.40) pomimo, że uzyskała lepszy wynik (ale …w finale B) zajęła piąte miejsce. Bardzo dobrze podczas mistrzostw zaprezentowała się także 3. Żaneta Gajewska (NAREW), która startując w dwóch konkurencjach skok w dal (4.72m) i skok wzwyż (145cm) zdobyła w nich brązowe medale.