Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Gdzie są budowlańcy hali targowej?

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać miejska hala targowa przy dworcu PKS. fot. UM Łomża

Ponad miesiąc temu miasto przekazało wykonawcy plac budowy na którym na którym do końca października ma stanąć wielka miejska hala targowa. Niestety dotychczas przy dworcu PKS nie dzieje się nic co by wskazywało, że hala będzie budowana. Z wykonawcą hali z Suwałk, mimo kilku prób nie udało nam się skontaktować. W ratuszu początkowo tłumaczono, że prace nie ruszyły przez siarczyste mrozy, które w styczniu przez kilkanaście dni notowano nie tylko w Łomży. Później w ratuszu już tylko przyjmowano pytania, bo choć mrozy już dawno ustąpiły, ekip budowlanych jak nie było tak nie ma.

Tak ma wyglądać wiata przy miejskiej hali targowej przy dworcu PKS. fot. UM Łomża
Tak ma wyglądać wiata przy miejskiej hali targowej przy dworcu PKS. fot. UM Łomża
Tak ma wyglądać miejska hala targowa przy dworcu PKS. fot. UM Łomża
Tak ma wyglądać miejska hala targowa przy dworcu PKS. fot. UM Łomża
plan hali targowej
plan hali targowej

Wykonawcę dużej hali targowe, która ma stanąć na terenie miejskiego targowiska obok dworca PKS, ratusz zaczął szukać jeszcze w październiku ubiegłego roku. Wcześniej zostali stąd wyprowadzi handlarze, dla których naszykowano tymczasowy plac nieco dalej. Obiecano im, że do nowoczesnej, wielkiej hali targowej będą mogli wrócić jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia 2014 roku.  Nowa hala miała im i klientom zapewnić większy komfort i stanowić swego rodzaju konkurencję dla galerii handlowej, która niebawem będzie otwarta w Łomży. Miejska hala targowa  ma mieć około 100 metrów długości i blisko 30 szerokości. W budynku ma być 86. pawilonów „na wynajem” dla handlu i usług, a dodatkowo handel warzywami bezpośrednio z samochodów miałby odbywać się w przylegającej do hali wiacie o długości ponad 70 metronów. Wykonawcę hali udało się wyłonić dopiero na przełomie 2012 i 2013 roku. Juz ponad miesiąc temu - 7 stycznia - prezydent Mieczysław Czerniawski  przekazał plac budowy suwalskiej spółce MASBUD INVEST Sp z o.o., która za 8 milionów 286 tysięcy złotych zobowiązała się wybudować i hale i wiatę do 31 października tego roku.
- Przekazując plac budowy zapowiedziałem prezesowi firmy, że nie wyobrażam sobie żadnej możliwości aby aneksem przedłużyć termin jej realizacji – opowiadał później dziennikarzom prezydent Mieczysław Czerniawski. 
I wszystkim się wydawało, że prace ruszą lada dzień, bo czas nagli. Choć pierwszy przetarg na wyłonienie wykonawcy miasto unieważniło, a później ogłosiło drugi termin ukończenia hali nie zmienił się.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę