Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Biskup Stepnowski wzywa do modlitwy przebłagalnej po profanacji w Wąsoszu

Główne zdjęcie
Bp Janusz Stepnowski podczas procesji Bożego Ciała w Łomży

- Dzisiaj jesteśmy naocznymi świadkami barbarzyńskiego ataku na największe świętości: Krzyż, Biblię, na Cudowny Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej(...), czy ostatnio zniewaga Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym w Wąsoszu – napisał Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski w liście do diecezjan wzywając ich „do modlitwy wynagradzającej za zniewagę Najświętszego Sakramentu i obrazu MB Częstochowskiej”. W nocy z wtorku na środę nieznany sprawca włamał się do kościoła w Wąsoszu, zniszczył tabernakulum, rozrzucił konsekrowane komunikanty, skradł zabytkową monstrancję i kustodię z konsekrowaną hostią oraz puszkę. - Niech nasza przebłagalna modlitwa będzie godnym zadośćuczynieniem Bogu za zniewagi nasze i naszych braci i sióstr w Chrystusie - apeluje biskup i wyznacza przyszłą niedzielę jako dzień w którym we wszystkich kościołach diecezji będą wznoszone modlitwy przebłagalne.

- W ostatnim czasie mamy do czynienia z licznymi aktami nienawiści wobec Kościoła katolickiego, z podpalaniem świątyń, kwestionowaniem roli krzyża w parlamencie, szkole, szpitalu czy zakładach pracy, odrzucaniem zasad moralnych ustanowionych przez Pana Boga, w których celują, mające monopol na kształtowanie opinii publicznej, liberalno-lewicowe środki przekazu – pisze biskup wspominając choćby grudniowy atak  w kaplicy Cudownego Obrazu  Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze oraz profanację sprzed kilku dni w świątyni w Wąsoszu w Diecezji Łomżyńskiej. 
- W nocy z 5 na 6 lutego 2013 roku nieznany sprawca włamał się do kościoła parafialnego w Wąsoszu, zniszczył tabernakulum, rozrzucił konsekrowane komunikanty, skradł zabytkową monstrancję i kustodię z konsekrowaną hostią oraz puszkę – opisuje biskup. - Dokonane profanacje wpisują się w łańcuch agresywnych wypowiedzi i zachowań kierowanych w stronę Kościoła, osób duchowych i wiernych świeckich. Tę agresywną postawę upowszechniają niektóre media, co buduje w społeczeństwie klimat przyzwolenia na brutalne traktowanie osób i instytucji reprezentujących odmienne poglądy.
Zło, które godzi w dusze polskiego Narodu pokonamy tylko modlitewnym szturmem. Potrzebna jest zatem żarliwa modlitwa przebłagalna w naszych kościołach, rodzinach i wspólnotach modlitewnych – podkreśla biskup Stepnowski dodając, że Wielki Post jest szczególną okazją do wynagrodzenia Bogu za nasze grzechy, za zniewagi osobiste i społeczne, za wszelkie zło, którego jesteśmy świadkami. - Mając na uwadze wspomniane zniewagi, zarządzam, aby we wszystkich kościołach naszej Diecezji w I Niedzielę Wielkiego Postu, w dniu 17 lutego 2013 roku, po każdej Mszy św. zostało odprawione nabożeństwo przebłagalne: suplikacje, poprzedzone odpowiednim przygotowaniem i Akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z uwzględnieniem także homilii mszalnej dotyczącej bolesnego znieważenia Wizerunku Jasnogórskiego i postaci eucharystycznych w kościele w Wąsoszu – napisał biskup Stepnowski.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę