Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Rząd dołoży do remontu drogi

Główne zdjęcie
Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski odebrał z rąk wiceministra Administracji i Cyfryzacji Włodzimierza Karpińskiego promesę dotacji dla Powiatu na kwotę 900 tys. zł (fot. PUW)

Jeszcze w tym roku wyremontowany ma być odcinek drogi powiatowej Szabły Młode – Stare Szabły w gminie Śniadowo. Pieniądze na remont – 900 tysięcy złotych – powiat pozyskał z rządu z puli funduszy dla jednostek samorządu terytorialnego na zadania związane z przeciwdziałaniem i usuwaniem skutków nawałnic. Droga „ucierpiała” podczas ulewnych deszczy i wichur 1 lipca ubiegłego roku.

Powiat łomżyński zabiega o fundusze na remont całej drogi powiatowej nr 1952B Śniadowo – Truszki – Jakać Borki – Stare Szabły – Szabły Młode – Jakać Dworna. Odpowiednie wnioski o wsparcie finansowe z budżetu Państwa już zostały złożone.

Rządowe pieniądze naprawę uszkodzonej w wyniku ulewnych deszczy, wichur, podtopień  infrastruktury komunalnej w tym roku otrzymać ma 9 samorządów z województwa. Łączna kwota wsparcia to 5,71 mln złotych. Najwięcej pieniędzy ma otrzymać gmina Turośl – 1,9 mln zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę