Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Z ministerstwa na dziedzictwo kulturowe Kurpiów

Główne zdjęcie
Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie

Trzy tegoroczne imprezy kurpiowskie zyskały uznanie w oczach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i mogą liczyć na dofinansowanie z jego strony. W sumie będzie to kwota 85 tysięcy złotych. Pieniądze trafia na imprezy w Nowogrodzie, Kadzidle i Łysych.

Największe dofinansowanie – 35 tysięcy złotych – trafi do Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, który jest organizatorem odbywających się w Nowogrodzie Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej. W tym roku impreza odbędzie się po raz 20. 

Tak samo długą tradycję ma też odbywające się w Kadzidle Wesele Kurpiowskie. Organizujące je Centrum Kultury Kurpiowskiej z MKiDN w tym roku ma otrzymać na ten cel 25 tysięcy złotych. 

Tyle samo pieniędzy z ministerstwa ma otrzymać także najstarsza z kurpiowskich „imprez” - organizowany już po raz 44. w Łysych przy okazji Niedzieli Palmowej Konkurs Palma Kurpiowska 2013. Dotację tę otrzyma Kurpiowskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę