Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Bezrobotny tańszy od urzędnika

Główne zdjęcie
Urząd Miejski

Kosztu roznoszenia listu z ratusza, gdy po godzinach zajmowali się tym miejscy urzędnicy wynosił z 3,51 zł. Gdy urzędników zastąpili bezrobotni spadł do 1,28 zł za jeden list. W efekcie wydatki miasta spadły o ponad 70 tys. zł.

Przez lata korespondencję z ratusza do mieszkańców miasta nosiło 10 gońców będących pracownikami urzędu.  Robili to po godzinach na umowę zlecenie.
- Otrzymywały one wynagrodzenie w kwocie 3 zł + ZUS za dostarczenie jednego pisma adresatowi – dodawała w marcu ubiegłego roku Anna Sobocińska rzeczniczka prezydenta miasta. 
I właśnie wówczas po kontroli wewnętrznej przeprowadzonej przez Wydział Organizacji i Obsługi stwierdzono, że to sumy są zbyt wysokie i że można zaoszczędzić. W 2011 roku łączny koszt roznoszenia korespondencji przez gońców wyniósł ponad 206 tys zł.
Od kwietnia 10 miejskich urzędników zastąpiło trzech bezrobotnych, którzy ratuszową korespondencję nosili w ramach robót publicznych. I jak się okazuje efektem jest obniżenie kosztu roznoszenia jednego listu z 3,51 zł na 1,28 zł.
- Oszczędność w budżecie Miasta Łomża za 9 miesięcy 2012 r. wyniosła około 73 tys. zł – podał ratusz.

Strach pomyśleć jak wielkie oszczędności moglibyśmy osiągnąć gdyby bezrobotni zastąpili urzędników także w godzinach pracy.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę