Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Prosić czy nie prosić o zgodę na dorabianie?

Wydział Nadzoru i Kontroli Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego nie poddawał jeszcze analizie pod kątem zgodności z prawem zarządzenia prezydenta Łomży dotyczącego ustalenia zasad udzielania zgody na dodatkowe zatrudnienie lub podejmowanie dodatkowych zajęć przez pracowników zatrudnionych w Urzędzie Miejskim w Łomży. Kontrowersyjne zarządzenie prezydent Mieczysław Czerniawski wydał 25 stycznia. Zgodnie z nim pracownik ratusza musi uzyskać jego zgodę na podejmowanie jakichkolwiek dodatkowych zajęć, choćby na umowę o dzieło czy zlecenie, a o zgodę musi wystąpić na piśmie zanim zacznie dorabiać. Zdaniem niektórych prawników takie ograniczenia są bezprawne.

Jak podaje Joanna Gaweł rzecznik prasowy wojewody podlaskiego  prezydenckie zarządzenie nie było poddane przez Wydział Nadzoru i Kontroli analizie pod kątem jego zgodności z prawem. Podkreśla ona, że  ustawa o samorządzie gminnym obliguje władze samorządowe do przedłożenia wojewodzie uchwał rady gminy w ciągu 7 dni od dnia ich podjęcia. 
- Powyższy przepis nie obliguje organów wykonawczych gmin do przekazywania niejako „z urzędu” wydanych zarządzeń. W związku z powyższym Prezydent Miasta Łomży przedmiotowego zarządzenia do organu nadzoru nie przesłał – podaje Gaweł.
Nie oznacza to, że prawnicy urzędu wojewódzkiego wcale nie będą badać zgodności z prawem tego zarządzenia. Sprawą będą mogli się zająć jeśli do urzędu trafi „prośba” czy skarga kwestionującą legalność zapisów.

zobacz: Prezydent żąda zbył wiele?

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę