Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Za śmieci przede wszystkim od głowy

Dwie trzeci samorządów w województwie podlaskim, które już ustaliły jakie stawki będą obowiązywać za śmieci od 1 lipca 2013 roku, opłatę tę uzależniło od liczny mieszkańców. Co trzecia gmina „podatek śmieciowy” ustaliła od gospodarstwa domowego, z rozróżnieniem na gospodarstwa małe, średnie i duże, w zależności od liczby domowników, a tylko jedna gmina od powierzchni lokalu mieszkalnego.

Takie statystyki wynikają z analizy uchwał śmieciowych, które spłynęły do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jak podaje Joanna Gaweł rzecznik prasowy wojewody podlaskiego na 118 gmin w województwie podlaskim 101 podjęło wszystkie wymagane prawem uchwały, 9 kolejnych podjęło część uchwał, a 8 nie podjęło jeszcze żadnej z serii wymaganych uchwał śmieciowych.
Mimo że zgodnie z prawem samorządy miały czas na podjęcie uchwał do końca ubiegłego roku, ze względu na trwające w parlamencie prace nad nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach część opóźniło ich przyjcie.
- Dotychczas wojewoda nie wzywał żadnej rady do podjęcia uchwały, jako że te deklarują podjecie uchwały w najbliższym czasie, niektóre podają terminy planowanych sesji – mówi Joanna Gaweł. -  Podlaski Urząd Wojewódzki cały czas monitoruje sytuację, jest w kontakcie z radami. Jeśli któraś z nich zadeklaruje, że nie podejmie uchwały w tym zakresie, wojewoda oczywiście wezwie radę, tak jak to regulują przepisy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę