Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

Z wnykami do lasu

Trzech mężczyzn podejrzewanych o kłusownictwo zatrzymali w ostatnich dniach policjanci i strażnicy leśni. Wszyscy to mieszkańcy gminy Miastkowo. Jeden z nich wpadł w ubiegły czwartek, gdy wy chodził z lasu i na widok patrolu odrzucił wnyki oraz siekierę. Dwóch kolejnych zatrzymano w piątek. Zarówno u nich w gospodarstwach jak i w okolicznych lasach znaleziono ponad 30 wnyków.

- Łomżyńscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Łomża prowadzą cykliczne działania skierowane na ujawnienie szeroko pojętego kłusownictwa – informuje podinspektor Krzysztof Pilcicki z KMP w Łomży. 
I właśnie podczas takich wspólnych patroli ujawniono osoby, które zajmowały się kłusownictwem. Najpierw w czwartek, w lesie miedzy miejscowościami Drogoszewo a Rybnik mundurowi zauważyli mężczyznę wychodzącego z lasu, który gdy zobaczył ich odrzucił coś w krzaki. Tym czymś okazały się, wnyki oraz siekiera, czyli coś co niewątpliwie służy do kłusowania.
- Prawo łowieckie wyraźnie określa, że kłusownikiem podlegającym karze jest też osoba, która  gromadzi, posiada, wytwarza, przechowuje lub wprowadza do obrotu narzędzia i urządzenia przeznaczone do kłusownictwa – mówi podinsp. Pilcicki dodając, że kara to grzywa, a nawet  pozbawienia wolności do roku. - 37-letni mieszkaniec pobliskiej wsi przyznał się do zarzucanego mu czynu. 
Z tego samego paragrafu odpowiadać przed sądem mają także dwaj inni mieszkańcy okolic Miastkowa, u których wnyki policjanci i strażnicy leśni znaleźli w piątek. To 34 i 49-latkowie. Jak wyjaśnia policjant wnyki były w pomieszczeniach na terenie ich gospodarstw, ale także już zastawione w okolicznych lasach. W sumie zabezpieczono ich 32 sztuki oraz stalową linkę z których były robione.

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę