Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Ferie w wodzie i na lodzie

Blisko dwieście dzieci spędziło ferie Aktywnie i Kreatywnie w strefie H2O czyli w pływalni przy ulicy Wyszyńskiego. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży atrakcje feryjne dla dzieci przygotował także na pływalni przy ul. Niemcewicza i na lodowisku „Biały Orlik” przy ul. Katyńskiej. Tu ślizgało się ponad 60 osób, które codziennie przez 1,5 godziny miło spędzały czas na wspólnych zabawach i grach – podkreśla Maciej Jankowski z łomżyńskiego MOSiR-u.

Pływalnia Miejska nr 2 (przy. ul. Wyszyńskiego) zaproponowała dzieciom udział w  zajęciach Aktywnie i Kreatywnie w strefie H2O. Po raz pierwszy obok aktywnej zabawy na basenie pod bacznym okiem ratowników i instruktorów, prowadzone były warsztaty plastyczne połączone z grami i zabawami.  
- W strefie kreatywnej dzieci poznały różne techniki plastyczne. Na warsztacie z filcowania wykonały filcowe kule, które zostały zamienione w kolczyki. Na zajęciach  z decoupage ozdobiły szklane naczynia i zrobiły walentynki, z masy solnej wykonały zabawne ramki na fotografie, a z masy papierowej fantazyjne zwierzaki – podaje Maciej Jankowski. 
W czasie ferii w zaproponowanej przez tę pływalnię formie Aktywnie i Kreatywnie uczestniczyły 182 osoby. 
Również pływalnia nr 1 przy ul. Niemcewicza zaproponowała najmłodszym mieszkańcom Łomży cykl aktywnych gier i zabaw w wodzie. 
- Dla dzieci i młodzieży, która odwiedziła pływalnię w okresie ferii zaproponowano również specjalne zniżki na bilety – dodaje Jankowski.
Oprócz aktywnych ferii na basenach codziennie od poniedziałku do piątku dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w zajęciach prowadzonych na Lodowisku Miejskim. Zajęcia odbywały się w godzinach 9:00 - 10.30, i udział w nich wzięło ponad 60 osób.
- Podczas zajęć na lodzie dzieci i młodzież mogły nauczyć się podstaw jazdy na łyżwach tj. prawidłowej postawy podczas jazdy, zachowania równowagi na lodzie, jazdy na jednej łyżwie, uginania nóg podczas jazdy w celu zabrania przedmiotu z powierzchni lodowiska, zmiany kierunku jazdy tj. skręty i luki oraz przejazdu toru przeszkód na czas, a także podstawowych elementów gry w hokeja na lodzie – opisuje Jankowski. - Dodatkowo we wtorki i w czwartki miedzy godziną 8:00 a 9:00 najlepiej jeżdżące osoby szlifowały formę i umiejętności przejazdu toru przeszkód na czas, który będą pokonywać w finałach wojewódzkich, reprezentując miasto Łomża.

fot. MOSiR


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę