Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Bezrobotnych mamy już więcej niż 7 tysięcy!

Na koniec stycznia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży zarejestrowanych było 7005 bezrobotnych. To o blisko pół tysiąca więcej niż na początku stycznia. Z zarejestrowanych ponad 7 tysięcy bezrobotnych tylko 1070 ma prawo do zasiłku. Jak podaje urząd bezrobotni z miasta Łomży stanowią ponad 60% wszystkich zarejestrowanych osób i jest ich 4245. Stopa bezrobocia dla miasta Łomży wzrosła do 17,6%, a dla powiatu łomżyńskiego do 14,2%.

Przez cały styczeń do łomżyńskiego zatrudniaka zgłosiło się 857 nowych bezrobotnych, a w tym samym czasie z rejestrów skreślono tylko 383 osoby. Większość z nich – 228 osób podjęło pracę (czyli o 4 osoby mniej niż w grudniu 2012), przy czym  w przypadku 62 osób jest to praca subsydiowana czyli dotowana z środków urzędu.

- Zanotowany wzrost poziomu bezrobocia w styczniu 2013r. związany jest m.in. z powrotem bezrobotnych z aktywnych form i zakończeniem się umów na czas określony – podaje PUP zaznaczając, że bezrobotnych mamy też znacznie – o ponad 4 % - więcej niż przed rokiem.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę