Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Most w Cieciorach uratowany, zator na Pisie saperzy będą kruszyć jeszcze dziś

Przez kilka godzin wczoraj saperzy z Orzysza ładunkami wybuchowymi kruszyli zator lodowy na Pisie w okolicach Ciecior. Kilkunastu saperów przywiozło sto kilogramów trotylu. Pierwsze ładunki na lodzie wybuchły około godziny 16 i z przerwami na podłożenie nowych skończyły się po godzinie 21.00. - Most uratowaliśmy, ale zator jeszcze jest, dlatego dziś saperzy mają powrócić i kontynuować – mówi wójt gminy Turośl Piotr Niedbała.

- Podczas wczorajszej akcji na Pisie zużyliśmy 80 km trotylu – mówi kapitan Dariusz Guzenda rzecznik prasowy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, której saperzy niszczyli zator na Pisie. - Grubość lodu była tak wielka, że zrzucane z mostu kilogramowe ładunki wybuchowe nie były w stanie przebić się przez cały lód, dlatego trzeba było po kilka razy strzelać w tych samych miejscach – tłumaczy zaznaczając, że większych ładunków nie można było detonować aby nie uszkodzić mostu. 
Dziś saperzy z Mazurskiego Batalionu Saperów wchodzącego w skład 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej mają powrócić na Pisę i dalej kruszyć zator.
- Chcemy ten lód rozbić na stosunkowo małe kawałki aby spływając w dół rzeki nie niosły ze sobą zniszczenia i na wypadek gdyby przyszło nagłe ochłodzenie znowu nie utworzyły zatoru gdzieś niżej – mówi kapitan Guzenda.

zobacz: Zator lodowy na Pisie. Woda w Dobrymlesie niebezpiecznie rośnie

210407125521.jpg
Foto:
Foto: Saperzy przygotowują się do kruszenia lodu
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę