Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Tysięczna umowa na dotację z RPO

Główne zdjęcie
Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański i prezes Mlekovity Dariusz Sapiński podpisali tysięczną umowa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. (fot. wrotapodlasia.pl)

Czterech miliardów złotych sięga wartość projektów zrealizowanych dotychczas w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku podpisano tysięczną umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia z środków unijnych w ramach RPOWP. Beneficjentem jest Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego, która ma zbudować i wyposażyć Centrum Badań i Rozwoju. - Mlekovita jest sztandarową firmą naszego regionu, dlatego cieszy mnie bardzo fakt, że właśnie z nią podpisujemy tysięczną umowę – mówił marszałek Jarosław Dworzański.

Centrum Badań i Rozwoju Mlekovity ma zacząć działać za 2 lata. Powstaną zakład fizykochemiczny i zakład mikrobiologii i bakteriologii w których prowadzone będą badania nad wykorzystywaniem wartości biologicznych mleka oraz poszukiwaniem nowych produktów. Koszt tego projektu wynosi 5,5 mln zł, z czego dotacja z RPO - prawie milion zł. 
- Mleczarstwo w województwie podlaskim rozwija się najlepiej na świecie, a rozwój naszego regionu zależy w dużej mierze od produkcji mleka  - podkreślił Dariusz Sapiński prezes Mlekovity. - Mamy dużo pomysłów, inwestujemy w nowe technologie(...) Stale też poszukujemy coraz lepszych produktów, by zadowolić klienta i wyprzedzić konkurencję. .

Tysiąc umów podpisanych w ramach RPOWP

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego od początku realizacji programu zorganizowano 68 konkursów, podpisano 1000 umów, wartość wszystkich projektów sięgnęła 4 mld zł, w tym wartość dofinansowania z RPOWP - 2,5 mld zł, co daje 2 tys zł dofinansowania przypadającego na jednego mieszkańca województwa. 
Dzięki dotacjom z RPO m.in. gminy w regionie przygotowały 95 hektarów terenów pod inwestycje, ponad 713 mln zł zainwestowano w poprawę infrastruktury transportowej, 578 mln zł - na wsparcie i rozwój przedsiębiorczości, a ponad 435 mln w rozwój turystyki. Przebudowanych lub przebudowywanych jest 446 kilometrów dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych, a dzięki wsparciu z RPO powstało 4 tysiące nowych miejsc pracy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę