Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@

Odnowiona wieś

- Nie myślałem, że doczekam..., czasem nie wierzyłem – mówił Mieczysław Tercjak, sołtys Szablaka podczas otwarcia nowej wiejskiej świetlicy. Uroczystość odbyła się w niedzielę. Było wielu gości w tym wicewojewoda, wicestarosta i burmistrz, a ksiądz proboszcz poświęcił pomieszczenia świetlicy. Powierzchnia użytkowa nowej świetlicy ma blisko 225m2. Całkowity koszt inwestycji zamknął się kwota 382,5 tys zł, przy czym większość środków - ponad 231 tysięcy złotych - pochodziło z pozyskanych za pośrednictwem „Krainy Mlekiem Płynącej” środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Sołtys Szablaka Mieczysław Tercjak opowiadał jak jeszcze w latach 70-tych wraz z innymi mieszkańcami wsi budowali w czynie społecznym świetlicę. Po latach obiekt uległ niszczącej sile czasu. Razem z mieszkańcami wsi, szczególnie z paniami Beatami Tercjak oraz Szewczyk czynili starania, żeby świetlicę choć trochę odnowić. I z pomocą przyszła gmina Nowogród i Fundacja „Kraina Mlekiem Płynąca” dzięki której możliwe było pozyskanie dofinansowania do przebudowy świetlicy z środków unijnych.
Stara świetlica została w znacznej części zburzona, tak by odbudowana odpowiadała wymaganiom czasu. Zmieniono praktycznie wszystko od podłogi po dach. Nowa świetlica ma dwie sale na parterze i duże poddasze. Są łazienki i aneks kuchenny. Wszystko przystosowane dla dużych i małych mieszkańców wsi. 

Uroczystego otwarcia nowej świetlicy w Szablaku dokonali wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski, ksiądz proboszcz Remigiusz Krajewski, wicestarosta łomżyński  Adam Krzysztof Sowa,  przedstawiciel Marszałka Województwa Podlaskiego Cezary Kisiel, inspektor nadzoru Ryszard Klimek i gospodarze Sołtys Mieczysław Tercjak, przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Góralczyk, burmistrz Nowogrodu Józef Piątek. 
Ksiądz Remigiusz Krajewski poświęca pomieszczenia świetlicy, prosząc Stwórcę o pomyślność mieszkańców Szablaku i gminy. Wicewojewoda Wojciech Dzierzgowski dziękując mieszkańcom Szablaku za wspaniałą inicjatywę przekazał im godło Polski Orła Białego, a burmistrz Józef Piątek podziękował wszystkim zaangażowanym osobom i instytucjom w odbudowę świetlicy w Szablaku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę