Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Karnawałowe „Ferie z Panem Bogiem”

Pod koniec pierwszego tygodnia ferii zimowych w Centrum Katolickim w Łomży odbył się bal przebierańców, na którym bawiło się 50 dzieci ze szkół podstawowych. Najwięcej było pięknych księżniczek i dobrych wróżek oraz dzielnych rycerzy, ale nie mogło zabraknąć Indianina, kowboja i Zorro. Dzieci spotykają się w czasie „Ferii z Panem Bogiem” codziennie na pięć godzin, aby poznawać ciekawych ludzi, śpiewać, malować, bawić się i – oczywiście - pomodlić.

- Od trzech lat jako animatorka w czasie zajęć feryjnych z dziećmi uczę się odpowiedzialności i podbudowuję swój autorytet, gdy dzieci pytają o pozwolenie na wyjście do łazienki czy proszą o kanapkę – opowiada Ola Gorzemba (lat 15), uczennica Publicznego Gimnazjum nr 1 i animatorka zajęć w Centrum Katolickim w Łomży. -  Poznaję mnóstwo nowych ludzi i pożytecznie spędzam swoje ferie, bo małym dzieciom sprawia radość nawet to, że wezmę je na kolana.
Ola jako uczennica podstawówki również brała udział w feriach, organizowanych przez parafię pw. Krzyża Świętego. Zapamiętała sprzed kilku lat, że jako mała dziewczynka lubiła wspólnie z rówieśnikami spędzać czas, rozwijać zainteresowania i umiejętności. Wszystko, co ciekawego lub dla niej ważnego działo się w Centrum Katolickim, opowiadała z zapałem i wypiekami na twarzy mamie po powrocie do domu. Zapamiętała także, aby nie krzyczeć na innych i uczyć swoim przykładem pozytywnego i kulturalnego zachowania. 
Gośćmi ferii byli, m.in., plastyczka Małgorzata Wojciechowska i policjant Radosław Gumkowski. Pod okiem malarki dzieci tworzyły ilustrację do czytanej bajki, zaś od funkcjonariusza dowiedziały się, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i na sankach. Zajęcia na temat ochrony i dokarmiania zwierząt poprowadziła pani leśnik, natomiast zabawy ruchowe i wyścigi przygotował instruktor MOSiR-u. Dzieci przychodzą na godz. 10. i około godziny 13. są częstowane kanapkami i napojami. Mają czas i na wesołe gry czy konkursy, i na koronkę do Miłosierdzia Bożego.
Obok Oli Gorzemby na ławeczce pod ścianą w podziemnej sali rekreacyjnej odpoczywają po tańcach siedmioletnia Pamela Olender i o rok starsza Natalia Papież. Są zadowolone z feryjnego balu karnawałowego, chociaż muszą podczas grupowych zabaw uważać na swoje wymyślne stroje, delikatne skrzydełka i fantazyjną fryzurę. 
- Najważniejsze, że dzieci wspólnie spędzają czas aktywnie, atrakcyjnie i wesoło, a nie samotnie przed komputerem czy telewizorem – zauważa Agnieszka Zielewicz, doświadczona animatorka „Ferii z Panem Bogiem”, którymi kieruje Agnieszka Matukin. - Dlatego warto podziękować wszystkim naszym gimnazjalistom i licealistom, którzy swój wolny czas poświęcają młodszym koleżankom i kolegom, bezinteresownie organizując ciekawe zajęcia i zabawy oraz zapewniając im opiekę. 

Mirosław R. Derewońko

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę